تبلیغات
كارگزاران مخابرات روستایی پیرانشهر - شركت مخابرات ایران برای موقت‌كردن قراردادهای كارگزاران روستایی برگ جدیدی رو كرد شگرد جدید مخابرات
 
كارگزاران مخابرات روستایی پیرانشهر
این وبلاگ صرفا جهت انعكاس مسایل و مشكلات كارگزاران مخابرات روستایی و همچنین اطلاع رسانی های مرتبط ایجاد شده است .
درباره وبلاگ


این وبلاگ صرفا جهت انعكاس مسایل و مشكلات كارگزاران مخابرات روستایی و همچنین اطلاع رسانی های مرتبط ایجاد شده است .
وبلاگ ما به هیچ گروه ، نهاد و یا سازمانی مرتبط و وابسته نبوده و كاملا مستقل عمل مینماید .

مدیر وبلاگ : جمال ملا :
مطالب اخیر
نویسندگان
شماره ۳۰۴۹ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ دی


شركت مخابرات ایران برای موقت‌كردن قراردادهای كارگزاران روستایی برگ جدیدی رو كرد

شگرد جدید مخابرات


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/shargh13961011.2.JPG

شكوفه حبیب‌زاده: از زمانی‌ كه دعوای كارگزاران با شركت مخابرات ایران بالا گرفت و كار به دیوان عدالت اداری كشیده شد، مخابرات در تلاش است تا آنجا كه می‌تواند به بهانه‌های مختلف كارگزاران را وادار یا تشویق به امضای قراردادهایی كند كه دست‌كاری شده و در آن اشاره‌ای به دائم‌بودن وضعیت اشتغال كارگزاران نشده است. برهمین‌اساس، روز گذشته معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران از امکان استفاده از نظام اپلای و پاداش عملکرد برای کارگزاران روستایی شرکت مخابرات ایران برای ارج‌نهادن به عملکرد این کارکنان خبر داد. البته برای این كار شرط امضای قرارداد گذاشته شده است. دیانی در این زمینه گفته: «آن‌دسته از کارگزارانی که برای امضای قرارداد سال‌های ١٣٩٥و ١٣٩٦ اقدام كرده و طبق ارزیابی عملکرد سال ٩٥، نمره عملکرد داشته‌اند، حداکثر تا سقف ١٥روز حقوق از پاداش عملکردی بهره‌مند خواهند شد. این پاداش عملکرد بر اساس نمره ارزیابی و طبق جداول مربوطه از طریق مخابرات هر منطقه قابل پرداخت است».

‌شرط ارتقا، فسخ قرارداد مستقیم

او همچنین در بخش دیگری از سخنانش كه در سایت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران منتشر شده، وعده دیگری در زمینه ارتقای شغلی آنها هم داده: «در راستای حفظ سطح اشتغال و تحقق مشتری‌مداری، با توجه به بازنشستگی بخش عمده‌ای از کارکنان شرکت، کارگزاران روستایی از طریق ضوابط نظام اپلای امکان احراز این سمت‌ها را خواهند داشت... در مناطقی که در ساختار سازمانی پست خالی کارشناسی رسته ارتباطات و مخابرات وجود دارد، با کارگزاران روستایی با مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته‌های مطلوب و مرتبط با رسته فوق‌الذکر که دارای عملکرد مطلوب و فاقد سوابق تخلف انضباطی بوده و قرارداد کاری سال‌های ٩٥ و ٩٦ را امضا كرده باشند، قرارداد مستقیم «مدت موقت» منعقد خواهد شد».
جالب آنكه در بخش پایانی این خبر، معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران به ‌صورت كاملا عیان، وعده ارتقای شغلی در مقابل امضای قرارداد موقت را رو می‌كند: «بدیهی است پس از گذراندن مراحل نظام اپلای، در صورت داشتن شرایط احراز شغلی و پذیرش منطقه و همچنین ارائه درخواست کتبی مبنی بر فسخ قرارداد مستقیم کارگزاری روستایی و تسویه‌حساب کامل، با کارگزاران واجد شرایط قرارداد مستقیم مدت موقت منعقد خواهد شد». این ترفند كه تا این اندازه بی‌پرده مطرح شده، نشان از آن دارد پشت مسئولان مخابرات ایران گرم است و نگرانی‌ای از تغییر روند پرونده‌های خود در دیوان عدالت اداری نیز ندارند. پیش‌تر كارگزاران ناراضی از اجرانشدن ماده ٨٣ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در سال ٩٢ (با تأكید بر نوع قرارداد مخابرات و كاركنان این شركت) مبنی بر انعقاد قرارداد دائم بین شركت مخابرات ایران و كارگزاران با مراجعه به ادارات كار، بالای هزار حكم قانونی برای انعقاد قرارداد دائم دریافت كردند. شركت مخابرات ایران برای این احكام، درخواست تجدیدنظر داد؛ اما با وجود این به واسطه قانونی‌بودن خواسته كارگزاران، دیوان نیز به نفع آنها رأی داد. در ادامه این اختلاف‌نظر، شركت مخابرات ایران با پیگیری، دستور توقف موقت اجرای قراردادهای دائم را از دیوان عدالت اداری دریافت كرد و بناست این دعوی وارد هیئت عمومی دیوان‌عالی کشور یا هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شده تا نتیجه نهایی آن مشخص شود.

‌جوابیه كارگزاران مخابرات

در همین زمینه، جامعه کارگزاران مخابرات روستایی به اظهارات معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران واكنش نشان داده و در جوابیه‌ای درباره ارتقای شغلی وعده ‌داده‌شده، نوشته: «موافقت سران شركت مخابرات ایران با به‌كارگیری كارگزاران مخابرات روستایی در سیستم اداری ادارات مخابرات استان‌ها و شهرستان‌ها، اولا نشان از این واقعیت است كه كارگزاران به بركت وجود ماده ٨٣ قانون مجلس جزء لاینفك بدنه شركت مخابرات ایران هستند و تحت هیچ شرایطی هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را از بدنه مخابرات جدا كند. دوما كارگزاران واقعا توانایی به‌دست‌گرفتن هرگونه سمتی را در هر مرحله و نقطه‌ای دارند و همچنان‌كه قبلا هم در سمت كارگزار روستایی موفق عمل كرده‌اند، اكنون هم می‌توانند در هر پست و مقامی موفق بوده و برای شركت نقش‌آفرینی كند». آنها با طرح این موضوع كه «سؤال اصلی اینجاست كه هدف اصلی شركت مخابرات از این اقدام چیست؟»، نوشته‌اند: «گره‌زدن پیاده‌سازی نظام اپلای با اما‌و‌اگرها می‌تواند نیت واقعی سران شركت را برملا كرده و آنچه را كه واقعیت است، زیر سوال ببرد؛ چون سران شركت به این واقعیت رسیده‌اند که با توجه به نص قانون مجلس دیگر كارگزاران وارثان حقیقی شركت خواهند بود و باید به نحو احسن و با هزینه كم از آنها بهره‌برداری كرد و آنها را با كمترین میزان درآمدها در بدنه سیستم جای داد و به این حقیقت رسیده‌اند كه طوری وانمود و عمل كنند كه كارگزاران را از بركات ماده ٨٣ محروم كنند و باعث خنثی و عقیم‌كردن این ماده قانونی شوند؛ به‌طوری‌كه هیچ كارگزاری در سطح ایران ادعایی برای ماده ٨٣ نداشته و آن را به بوته فراموشی بسپارد».

‌تفرقه‌افكنی بین كارگزاران

كارگزاران در این جوابیه در واكنش به قراردادن ‌شرط امضای قرارداد ٩٥ و ٩٦ برای به‌كارگیری كارگزاران، این رفتار را نوعی تفرقه‌افكنی بین كارگزاران قلمداد كرده و می‌نویسند: «اینكه شرط به‌كارگیری را امضای قرارداد ٩٥ و ٩٦ قرار داده‌اند، نیت آنها را بیشتر آشكار می‌كند. به‌ این ‌جهت كه كارگزاران را تشویق به امضای قرارداد موقت غیرقانونی فعلی كنند و از این طریق شكاف عظیمی به بدنه جامعه كارگزاران وارد كنند؛ به‌طوری‌كه دیگر این شكاف عظیم ترمیم‌پذیر نبوده و اتحاد واقعی كارگزاران به كلی محو و نابود شود و اگر واقعا هدف واقعی شركت غیر از این می‌بود، قطعا این آیتم مورد نظر قرار نمی‌گرفت و شرط و شروطی برای نظام به‌كارگیری قرار نمی‌دادند و ضمن اینكه در حال حاضر سران شركت كارگزاران را به دو دسته دارای قرارداد و فاقد قرارداد تقسیم كرده‌اند و از این طریق می‌خواهند دامنه اختلاف‌نظرها را به اوج خود برسانند و حال دوستان ما در شركت مخابرات برای هر دو دسته درصدد ایجاد انگیزه‌های كذایی به جهت دستیابی به این سیاست هستند».

‌نمایش برای افكار عمومی

در ادامه این نامه، اختصاص ١٥روز حقوق به‌عنوان پاداش در صورت كسب رضایت‌مندی و داشتن عملكرد مطلوب نشانه‌ای از رشوه‌دادن به كارگزاران و نمایشی برای عملكرد بهینه این شركت برای نمایندگان مجلس و رسانه‌ها برشمرده و در این زمینه نوشته شده: «درنظرگرفتن و اختصاص ١٥ روز حقوق به‌عنوان پاداش در صورت كسب رضایت‌مندی و داشتن عملكرد مطلوب، یكی از مشوق‌های دیگریست كه مخابرات برای تشویق كارگزار ساده‌دل روستایی به امضای قرارداد موقت غیرقانونی فعلی دست‌به‌دامان آن شده است و از این طریق می‌خواهند كارگزاران را در باتلاق مورد نظر خود گیر اندازند و افكار عمومی از جمله نمایندگان مجلس، رسانه‌ها و نهادهای درگیر در قضیه را طوری متقاعد كنند كه پروسه كارگزاران با اتمام امضای قراردادها توسط كارگزاران برای همیشه تمام شده است و دیگر كارگزاران مطالبه‌ای نداشته و تمامی مطالبات خود را عینا دریافت كرده‌اند. حقیقتا این مشوق مادی اهانتی بزرگ به روح بلند و لطیف كارگزاران مخابرات روستایی ‌است و این چیزی شبیه به همان رشوه‌دادن است نه تشویق».

زهرچشم از كارگزاران معترض

هدف شركت مخابرات نیز این‌گونه تعبیر می‌شود: «...هدف مخابرات دوركردن كارگزاران از روح ماده ٨٣ و جداكردن آنها از بدنه مخابرات است و می‌خواهند آنها را دچار سرنوشت به مراتب مبهم‌تر از شرایط فعلی كنند و این مورد در درخواست مخابرات مبنی بر فسخ قرارداد مستقیم کارگزاری روستایی و تسویه حساب کامل، با کارگزاران واجد شرایط قرارداد مستقیم مدت موقت كاملا مشهود است». مورد دیگری كه در این نامه اعتراضی از نظر دور نگه داشته نشده، آن است كه: «معاونت محترم یكی از شروط را نداشتن تخلف انضباطی عنوان می‌كنند هرچند ما قطع به یقین به این امر واقفیم كه داشتن حسن شهرت و منضبط‌بودن یكی از شروط اساسی است و باید به آن توجهی ویژه كرد، اما قطعا هدف ایشان از گذاشتن این شرط این است كه چون اخیرا ایشان به علت برگزاری تحصن مسالمت‌آمیز تعداد زیادی از كارگزاران حاضر در تحصن را با اتهام‌های كاملا واهی و بی‌اساس به كمیته‌هایی انضباطی كشاندند از این طریق می‌خواهند از آنها زهر چشم گرفته و آنها را از این پروسه حذف كنند». در بخش پایانی این نامه آمده: «اگر شركت مخابرات در فكر چاره‌جویی، سازماندهی واقعی و تعالی كارگزاران بود قطعا شمشیر را از رو نمی‌بست و داشته‌های كارگزاران ساده‌دل روستایی را مورد حمله قرار نمی‌داد و در دیوان عدالت اداری با سرنوشت هزاران كارگزار بازی نمی‌كرد».

منبع : روزنامه شرق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


 Online