تبلیغات
كارگزاران مخابرات روستایی پیرانشهر - مطالب دی 1396
 
كارگزاران مخابرات روستایی پیرانشهر
این وبلاگ صرفا جهت انعكاس مسایل و مشكلات كارگزاران مخابرات روستایی و همچنین اطلاع رسانی های مرتبط ایجاد شده است .
درباره وبلاگ


این وبلاگ صرفا جهت انعكاس مسایل و مشكلات كارگزاران مخابرات روستایی و همچنین اطلاع رسانی های مرتبط ایجاد شده است .
وبلاگ ما به هیچ گروه ، نهاد و یا سازمانی مرتبط و وابسته نبوده و كاملا مستقل عمل مینماید .

مدیر وبلاگ : جمال ملا :
مطالب اخیر
نویسندگان

پیام جامعه كارگزاران مخابرات روستایی به مناسبت انتخاب آقای دكتر صدری به سمت مدیر عاملی شركت مخابرات ایران


بسمه تعالی

جناب آقای دكتر صدری
مدیر عامل محترم شركت مخابرات ایران

با سلام و درود

ما جامعه كارگزاران مخابرات روستایی انتخاب و انتصاب به جا و شایسته شما را به سمت مدیریت عامل شركت مخابرات ایران تبریك و تهنیت عرض مینماییم و امیدواریم كه همیشه موفق و سربلند و پیروز باشید .

جناب آقای دكتر جامعه چندین هزار نفری كارگزاران روستایی تا به امروز از طرف سران قبلی و گاها فعلی شركت مخابرات مورد بی مهریهای فراوانی قرار گرفته اند و با توجه به وجود ماده قانونی 83 قانون الحاق در خصوص كارگزاران همچنان در وضعیتی نامشخص و مبهم به سر میبرند .

كارگزاران قربانی نوع نگرش و سیاستهای تبعیض آمیز برخی از مدیران شركت مخابرات قرار گرفته اند كه متاسفانه از این منتظر دچار بحرانهای شغلی ، روحی و روانی گشته اند .

وجود نیروی های انسانی برای شركت مخابرات امری حیاتی ، مهم و لازم است به نحوی كه در صورت عدم توجه شایسته به آنها قطعا راندمان شركت پایین آمده و سیاستهای شركت برای ارتقا و پیشرفت محقق نخواهد شد كه متاسفانه در سالهای اخیر این نیروهای خدوم شركت مخصوصا كارگزاران روستایی مورد تمامی ستمها و هجمه ها قرار گرفته اند و به جای اینكه مورد تشویق قرار گیرند و از در تعامل سازنده با آنها سخن گفته شود مورد تهدید و شكایت در دیوان عدالت اداری قرار گرفته اند كه این نوع نگرش غیر اصولی قطعا از منظر عقلی ، قانونی ، انسانی و همچنین سیاستهای اصلی شركت در خصوص نیروهای انسانی نه قابل قبول و نه قابل دفاع است .

آقای دكتر ما جامعه كارگزاران مخابرات روستایی از شما انتظار و تقاضا داریم كه در خصوص اجرای دقیق ماده 83 ، قرارداد دائم و طرح طبقه بندی مورد تائید وزارت كار اقدامی شایسته و عملی انجام دهید تا این مشكل برای همیشه حل شده وبه تمامی تنشهای فیمابین پایان داده شود .

در پایان آقای دكتر به عرض میرسانیم كه حرف برای گفتن بسیار است كه در صورت تمایل و موافقت شما در جلسه ایی ، تمامی موارد مربوطه همراه با تمامی اسناد و مدارك خدمتتان تقدیم خواهد گشت .

با عرض تبریك مجدد و آرزوی موفقیت

جامعه كارگزاران مخابرات روستایی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه‌شنبه / ۲۶ دی ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۳

مدیر عامل مخابرات ایران:
اولویت ما تقویت منابع انسانی مخابرات است

https://cdn.isna.ir/d/2018/01/16/3/57623007.jpg

مدیر عامل جدید شرکت مخابرات ایران اولویت این شرکت را تقویت منابع انسانی به عنوان بزرگترین ثروت مخابرات به لحاظ آموزشی و رفاهی اعلام کرد.

به گزراش ایسنا، مجید صدری امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید شرکت مخابرات ایران با بیان اولویت‌های این شرکت اظهار کرد: اولویت ما بعد از توسعه و تقویت منابع انسانی مخابرات به عنوان بزرگترین ثروت این شرکت، مساله توسعه مبتنی بر کیفیت شرکت مخابرات است.
وی با بیان اینکه اولویت مهم دیگر ما در شرکت مخابرات ایران بحث مشتری مداری است گفت: می خواهیم رضایت مشتریان را حفظ کنیم. چرا که این برای ما بسیار اهمیت دارد.

او ادامه داد: توجه به سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران به عنوان شاخص ترین پیشران توسعه سازمانی به خصوص در شرکت‌های فناوری، از مهم ترین اولویت های مدیران جدید این شرکت است.

وی با بیان اینکه خانواده مخابرات ایران از قدیمی‌ترین مجموعه‌های اقتصادی کشور است که فرهنگ سازمانی و نیروی انسانی متخصص آن همواره زبانزد تمام سازمان‌هاست، افزود: توسعه کمی و کیفی و مشتری‌مداری از دیگر اولویت‌های مدیریت جدید شرکت است، به نحوی که با ادامه مسیر توسعه، ضمن حفظ سهم بازار کنونی به دنبال افزایش آن در بازار متکثر ICT کشور هستیم.

صدری با اشاره به اینکه تعامل سازنده درون سازمانی و برون سازمانی با بازیگران حوزه ICT از مهم‌ترین رئوس فعالیت خواهد بود، توضیح داد: یعنی دیگر بازیگران حوزه ارتباطات، نه به عنوان رقیب، بلکه به عنوان همکار و همیار مجموعه مخابرات ایران در حوزه ارایه سرویس هستند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پایان با تشکر از سهامداران شرکت مخابرات ایران در اعتماد به مدیران جدید اظهار کرد: امیدواریم با حمایت مجموعه وزارت ارتباطات و تمام سهامداران شرکت مخابرات ایران، این میراث ماندگار ارتباطات کشور را به جایگاهی که شایسته آن است برسانیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه‌شنبه / ۲۶ دی ۱۳۹۶ / ۱۰:۳۳

تودیع و معارفه مدیران مخابرات و همراه اول برگزار شد

https://cdn.isna.ir/d/2018/01/16/3/57622602.jpg

مراسم تقدیر و معارفه هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و ارتباطات سیار برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل، رییس، نایب رییس، اعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار امروز سه‌شنبه ۲۶ دی  ماه ۱۳۹۶ در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

رئیس جدید هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در این مراسم با بیان اینکه برنامه جدیدی ندارم که اعلام کنم گفت که قرار است تا طبق برنامه قبلی‌ها در این مجموعه کار کنم.

مهدی صفری ضمن ذکر پیشینه‌ای از سابقه فعالیت مخابراتی خود تاکید کرد: من خود یک مخابراتی هستم که حالا دوباره فرصتی برای انجام خدمت برای من پیش آمده است. من برنامه جدیدی ندارم که اعلام کنم. ما طبق برنامه‌ای که قبلی‌ها داشته‌اند پیش می رویم اما چنانچه در ادامه احساس کنیم نیاز به اعمال تغییراتی هست حتما آن موقع تغییرات را آغاز می کنیم.

وی با بیان اینکه از طریق کانال‌هایی سعی می‌کنیم تا مشکل ارزی را در مخابرات حل کنیم اظهار کرد: برخی‌ها گفته‌اند من اصلا اسم مخابرات را هم نشنیده‌ام! من می خواهم بگویم بله شنیده‌ام؛ رشته کارشناسی من مهندسی مخابرات بوده، کارشناسی ارشد من مهندسی مخابرات و دکترای من هم همین رشته بوده است.
 
برات قنبری - رییس سابق هیات مدیره شرکت مخابرات - نیز با بیان این‌که مجید صدری از اولین همکاران ما در مخابرات بودند، گفت: ایشان اولین نفری بود که بین وزارت ارتباطات و وزارت اطلاعات برای توسعه دیتا وساطت کردند.

وی همچنین با اشاره به کاهش میانگین سنی مدیران شرکت مخابرات ایران، اظهار کرد: آقای مهندس فرهنگ به عنوان مدیرعامل جدید اپراتور اول جوان‌ترین عضو این مجموعه هستند که متولد ۱۳۵۶ هستند. در کل میانگین سنی مدیران شرکت مخابرات حدود پنج سال کاهش یافته است.

او با اشاره به اینکه مجموعه مخابرات ایران و همراه اول بیش از ۶۵ درصد سهم بازار ICT را به خود اختصاص داده است، گفت: حضور هیات مدیره جدید و ادامه مسیر رهنگاشت و یکپارچگی مجموعه شرکت مخابرات ایران و ارتباطات سیار با ارائه خدمات یکپارچه دیجیتال در کشور معنای دوباره خواهد بخشید.

وی افزود: مرحله سوم همگرایی ثابت و سیار و تحقق اقتصاد دیجیتال به جز با همراهی تمام دست اندرکاران حوزه مخابرات و ICT کشور محقق نخواهد شد.

قنبری با اشاره به انباشت تجربه و مدیرجدید هیئت مدیره مخابرات ایران و ارتباطات سیار تصریح کرد: افزایش تراز ارزی بخش ICT کشور، از مهمترین سرفصل های مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه است.

منبع : خبرگزاری ایسنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ ۰۸:۳۲:۴۲

یک فعال صنفی کارکنان مخابرات:
ادامه بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی/به بهانه خصوصی‌سازی قانون را دور زدند

می‌خواهند با کمترین قیمت بیشترین سود را از کارگزاران مخابرات روستایی ببرند/ اجبار به امضای قراردادهای غیرقانونی، یکی از اهداف بالادستی‌هاست

یک فعال صنفی کارگزاران مخابرات روستایی معتقد است؛ محلس باید شرکت مخابرات ایران را وادار به اجرای قانون کند تا مطالبات کارگزاران مخابرات برآورده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمال ملا (رئیس انجمن صنفی کارگزاران مخابرات روستایی جنوب استان آذربایجان غربی) در ارتباط با بلاتکلیفی خود و همکارانش گفت: متاسفانه قانون مربوط به کارگزاران مخابرات روستایی (ماده ۸۳) به دست فراموشی سپرده شده و سازمانی مانند شرکت مخابرات ایران از اجرای دقیق و کامل آن سرباز می‌زند و حقیقتا باید گفت که آن را به بازی گرفته است.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درک شرایط و با درایت تمام و کمال، زحمت تصویب ماده ۸۳ قانون الحاق را متحمل می‌شوند و آن را به تصویب می‌رسانند و شورای محترم نگهبان نیز آن را تایید می‌کند و در نتیجه، آن قانونِ بی‌عیب و نقص، برای ابلاغ و اجرا آماده می‌شود؛ در حالی که شرکت قدرتمندی مانند مخابرات به بهانه خصوصی‌سازی از اجرای آن سرپیچی کرده و آن را مغایر با ساختار و سیاست خود می‌داند و می‌خواهد روح ماده ۸۳ را همسو با سیاست‌های تبعیض‌آمیز و استثمارگونه خود تغییر داده و بی‌اثر نماید؛ به نحوی که چیزی از آن باقی نماند.

ملا ادامه داد: حال در این میان این کارگزاران مخابرات روستایی هستند که قربانی فرافکنی‌ها شده و سرنوشت و آینده‌شان مبهم است. خواسته قانونی آن‌ها که عقد قرارداد دائم است، هرگز جامه عمل نپوشیده است و مهم‌تر از همه اینکه تا امروز مجلس شورای اسلامی به یکی از وظایف اصلی خود، یعنی نظارت بر روند اجرای این مصوبه عمل نکرده و هیچگونه اقدام موثر و کارایی را انجام نداده است و باید گفت که کارگزاران مخابرات روستایی و ماده ۸۳ را به بوته فراموشی سپرده است.

به گفته ملا، قدرت نظارتی مجلس تا امروز می‌توانست این مشکل اساسی را برای همیشه حل نماید، ولی متاسفانه در این خصوص دچار تعلل شده و برای اجرایی کردن دقیق این ماده، اقدامی در خور و شایسته را انجام نداده است؛ به همین خاطر است که کارگزاران تا امروز در بلاتکلیفی مطلق به‌سر برده و با مشکلات عمده‌ای که وجود دارد و چالش‌هایی که شرکت مخابرات ایجاد می‌کند، روزگار می‌گذرانند.

این فعال صنفی مخابراتی‌ها افزود: نمایندگانی که برای تصویب این ماده قانونی این همه تلاش نموده و از موانعی سخت برای تصویب آن گذشته‌اند، چرا امروز نظارتی بر روند اجرای آن ندارند؟ چرا اجازه می‌دهند که شرکت مخابرات ایران تمامی زحمات و تلاش‌های آنان را به هدر داده و اینچنین قانون روشن مجلس را به بازی بگیرد؟

وی تصریح کرد: جامعه کارگزاران مخابرات روستایی انتظار دارد که مجلس شورای اسلامی به‌طور عموم و نمایندگانی که در تصویب این ماده قانونی نقش داشته و همچنان در مجلس حضور دارند و به نوعی نسبت به موضوع کارگزاران آگاهی و اشراف دارند؛ به طور اخص، نسبت به این موضوع حساس و سرنوشت‌ساز ورود پیدا کرده و با قدرت نظارتی خود شرکت مخابرات ایران را وادار به تمکین از قانون نمایند.

منبع : خبرگزاری ایلنا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

24 دیماه 1396

اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران معرفی شدند


http://eportal.tci.ir/DesktopModules/DnnForge - NewsArticles/ImageHandler.ashx?Width=200&Height=200&HomeDirectory=/Portals/0/&FileName=NewsImage/heyatmodireh.jpg&PortalID=0&q=1

رئیس، نائب رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران از سوی صاحبان سهام و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از سوی اعضای هیئت مدیره، انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شرکت مخابرات ایران، طی احکام جداگانه ای از سوی صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران، آقایان: مهدی صفری، حمیدرضا رفیعی، محمد شهسواری، ابراهیم یافتیان و ساسان جباری به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران معرفی شدند.

هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، همچنین، آقایان مهندس مهدی صفری را به عنوان رئیس هیئت مدیره، مهندس حمیدرضا رفیعی را به عنوان نائب رئیس هیئت مدیره و مهندس سید مجید صدری را به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران انتخاب و معرفی کردند.

مهندس مهدی صفری پیش از این مسئولیت هایی چون، معاون توسعه و مهندسی شرکت مخابرات ایران، فعالیت در وزارت امور خارجه، مدیریت عامل شرکت توسعه اعتماد مبین ، سفیر ایران در روسیه، اتریش و چین را عهده دار بوده است .

وی همچنین معاون استانداری بوشهر، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صنایع الکترونیک شیراز، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان، نماینده ویژه در امور دریای خزر و مدیرکل مشترک المنافع، معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع و معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه بوده است.

مهندس سید مجیدصدری، مدیرعامل جدید شرکت مخابرات ایران، دارای مدرک کارشناسی مهندسی كامپیوتر با گرایش نرم افزار از دانشگاه شهید بهشتی و  از خانواده معظم شهدای گران‌قدر دفاع مقدس که با نظر  هیئت مدیره جدید شرکت مخابرات ایران سکان مدیرعاملی این شرکت را به دست گرفته، تجربه و سابقه فعالیت گسترده ای در مدیریت بخش های خصوصی و دولتی داشته است.

 

وی به عنوان یکی از معدود مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که سابقه کار در اکثر بخش ها و اپراتورهای مختلف  از جمله مخابرات ایران را داشته، همواره  با رویکردی تخصصی و اشرافی همه جانبه به تحولات این حوزه و حمایت از ورود ICTکشور به نسل های جدید فناوری نگریسته است.

مهندس صدری در اپراتور رایتل به عنوان اولین اپراتور ارائه دهنده دیتا، نقش قابل توجهی در ٩ برابر شدن تعداد سیم کارت، رشد 21 برابری مشترکین فعال، رشد 44 برابری درآمد دیتا و تجاری سازی و گسترش فناوری اینترنت همراه در سطح کشور ایفا نمود.

وی پیش از این مسئولیت هایی چون، مدیر كلی مشتركین و متقاضیان دیتای وزارت ارتباطات، مشاور مدیرعامل و مدیركل  پشتیبانی فنی دیتای مخابرات استان تهران، مشاور ریاست مرکز تحقیقات مخابرات ایران، مدیر كلی نظارت بر سرویس های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی، مشاور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مدیر عاملی شركت پایانه های داده های نوین، رییس هیات مدیره شرکت گسترش ارتباطات داتک، رییس هیات مدیره شرکت انتقال داده های رهام داتک و عضویت در هیات مدیره شرکت مدیریت صنایع نوین تامین، را عهده دار بوده است.

عضویت در هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و شورای مرکزی نظام صنفی رایانه ای و ریاست کمیسیون اینترنتی و انتقال داده های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان  تهران و کشور و دبیری کمیته پایش و کنترل سرویس های ICT سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، مدیریت عامل و عضو هیات مدیره  شركت نداگستر صبا با نام تجاری صبانت و مدیریت عامل و نائب رییسی هیات مدیره  شرکت خدمات ارتباطی رایتل از جمله تجربیات مهندس صدری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است .

سابقه تجارب و فعالیت های مهندس صدری در بخش خصوصی و همچنین در مجموعه وزارت ارتباطات به خصوص در بخش دیتا، می تواند راه گشای توسعه همه جانبه شرکت مخابرات ایران به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی کشور باشد.

منبع : شركت مخابرات ایران
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
۱۳۹۶/۱۰/۲۱ ۱۶:۴۱:۰۵

با حکم صاحبان سهام؛
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران منصوب شد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران منصوب شد

طی احکام جداگانه‌ای از سوی صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران، اعضای جدید هیات‌مدیره‌ شرکت مخابرات ایران معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، مهدی صفری، حمیدرضا رفیعی و شهسواری به نمایندگی از شرکت توسعه‌ اعتماد مبین و ساسان جباری ایزدی و ابراهیم یافتیان به نمایندگی از دولت به عضویت هیات مدیره‌ شرکت مخابرات ایران درآمدند. در همین حال، صفری به عنوان رییس هیات مدیره و صدری نیز به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران انتخاب شدند.

سیدمجید صدری که تاکنون مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل بوده در کارنامه کاری خود ریاست کمیسیون اینترنتی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، مدیرعامل شرکت نداگستر صبا (صبانت)، مشاور شرکت شمص تامین، مدیرعامل شرکت پایانه‌های داده‌های نوین، مشاور ریاست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مشاور رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران، مشاور مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، مدیرکل نظارت بر سرویس‌های ارتباطی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مدیرکل پشتیبانی فنی دیتای شرکت مخابرات استان تهران و مدیرکل مشترکین و متقاضیان دیتا در شرکت دیتا را برعهده داشته است.

منبع : خبرگزاری ایلنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۲:۴۹

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور:
«عقد قرارداد دائم و اجرای طرح طبقه‌بندی» براساس قانون حق ماست

می‌خواهند با کمترین قیمت بیشترین سود را از کارگزاران مخابرات روستایی ببرند/ اجبار به امضای قراردادهای غیرقانونی، یکی از اهداف بالادستی‌هاست

انجمن‌های صنفی کارگزاران مخابرات روستایی کشور می‌گویند: دو خواسته قانونی داریم که شرکت مخابرات ایران، به بهانه‌های مختلف از اجرای آنها سرباز می‌زند.


انجمن‌های صنفی کارگریِ کارگزاران مخابرات روستایی کشور می‌گویند: تا رسیدن به خواسته‌ها و مطالبات قانونی خود ، دست از کنشگری و رایزنی برنمی‌داریم.

آنها می‌گویند: توقع داریم تا قبل از پایان سال جاری تکلیف مطالباتمان روشن شود.

نمایندگانِ جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور با بیان این که حق اعتراض و پیگیری مطالبات خود را از همه مجاری قانونی محفوظ می‌دانیم؛ می‌گویند: عقد قرارداد دائم براساس تصریحات قانون کار و همچنین اجرای دقیق و قانونی طرح طبقه‌بندیِ مشاغل، حق ماست و شرکت مخابرات ایران و درنهایت، نهادهای بالاتر بایستی پاسخگو باشند.

به گفته آنها، اهمال بیشتر و عدم اجرای قانون، به معنای ظلم مضاعف در حق چند هزار کارگزار روستایی است که در شرایط سخت مشغول به کار هستند.

منبع : خبرگزاری ایلنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دی ۱۶, ۱۳۹۶

نقش حاکمیت، احزاب و سازمان های سیاسی و مدنی در خصوص مطالبه گری های مردم

جمال ملا

نقش حاکمیت ، احزاب و سازمانهای سیاسی و مدنی در خصوص مطالبه گریهای مردم یادداشتی از جمال ملا

یکی از ارکان مهم و حیاتی دموکراسی، ارزش نهادن و توجه به خواست و مطالبات مردم در قالب احزاب سیاسی ، سازمانها و نهادهای مدنی و اجتماعی ست که می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جامعه باشد که بدون توجه و عمل به ابزارهای خشونت ، میتوان مطالبات جامعه را بر آورده و نهادینه کرد که اگر این اصل مهم مغفول و معطل بماند قطعا جامعه با خلا دموکراسی ، چالش و خشونت روبرو خواهد شد .

پیرو اتفاقات اخیر کشور باید گفت که اگر مطالبه ایی واقعی وجود داشته باشد میبایست در قالب همان تشکیلات فوق الذکر سازمان دهی میشدند نه اینکه جریانات خود جوش و خودسر باعث رقم خوردن اتفاقات ناگوار در سطح کشور شوند و کشور را به جنگ و جدال و آشوب بکشانند که قطعا در این میان همه طرفین دچار ضرر و آسیب جبران ناپذیری خواهند شد .

در صورتی که احزاب ، سازمانها و نهادهای مدنی و اجتماعی بتوانند در بدنه جامعه رسوخ نموده و نفوذ داشته باشند و حمایتهای قاطبه مردم را داشته باشند قطعا میتوانند به درستی مطالبات مردم را درک و به راس حاکمیت ( دولت ) منتقل نمایند که در این صورت حاکمیت نیز میتواند به شیوه ایی کاملا صحیح مطالبات واقعی را مورد مطالعه قرارد داده و به آنها جامه عمل بپوشاند که با این اتفاق هم مملکت از گزند آشوب و فتنه ها در امان خواهد بود و هم مطالبات بحق مردم برآورده خواهد شد .

حتی اینکه سازمانهای مورد بحث میتوانند با درخواست مجوز تحصنات ، تجمعات و راهپیمایی های آرام و بدور از خشونت هدایت و رهبری خواسته های مردم را به دست بگیرند و باعث فروکش کردن احساسات مردم بشوند که در صورت صدور مجوز از طرف نهادهای مربوطه میتوان اهداف و نیات حقیقی تجمع کنندگان را کاملا شناخت و خط ها و صف ها به خوبی نمایان خواهند شد به طوری که کاملا مشخص خواهد شده که مطالبه گران واقعی و آشوبگران چه کسانی هستند و آیا هدف کلی مطالبه گری و مطالبه محوری ست و یا آشوب گری و هرج و مرج طلبی .

لازم به ذکر است که در میانه این هرج و مرج طلبی ها نه تنها مطالبات واقعی مردم مورد توجه قرار نخواهد گرفت و به دست فراموشی سپرده خواهد شد بلکه باعث تحمیل هزینه های بیشتر نیز خواهد شد به طوری که آسیب زدن به اموال عمومی و شخصی میتواند تا سال ها آثار زیانباری را در پی داشته باشد که جبران و ترمیم آن میتواند مطالبات را تحت الشعاع قرار داده آنها را کمرنگ و یا حتی بی اثر نماید.

پس لازم است که حاکمیت در پی تعاملات شدید و سازنده و به دور از هرگونه حاکمیت طلبی با سازماهای سیاسی ، مدنی و اجتماعی باشد و آنها را به رسمیت کامل بشناسد تا بتواند هم کشور را از بحرانهای احتمالی رهایی بخشیده و هم اینکه خواسته های بحق مردم را محقق نماید و تنها در این صورت است که دموکراسی میتواند برکات و امتیازهای مثبت خود را بیشتر نمایان سازد و به عنوان اصلی مهم و حیاتی مورد توجه و عمل قرار گیرد .

جمال ملّا – رئیس انجمن صنفی کارگزاران مخابرات روستایی استان آذربایجانغربی

منبع : پیرانشهر روداو
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳

قاضی پور:
حداقل حقوق کارگر باید دومیلیون و ۴۰۰ هزارتومان باشد/ جلسات متعددی با وزیر کار و شورای دستمزد به منظور افزایش حقوق کارگران و کارمندان برگزار کردیمنایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس اظهارداشت: بانک مرکزی ۴ سال قبل اعلام کرده بود که یک خانواده ۴ نفره باید ۲ میلیون پانصد هزار تومان حقوق دریافت کنند در حال حاضر نیز یک کارگر نباید کمتر دستمزد ماهانه‌اش کمتر از دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نادر قاضی پور نماینده ارومیه ونایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از افزایش قیمت برخی از اجناس، گفت: متاسفانه قبل از آنکه حقوق کارگران و کارمندان افزایش یابد با شایعه بنزین 1500 تومانی اجناس افزایش قیمت داشت که تخم مرغ هم یکی از این اجناس است.

وی تصریح کرد: چرا ثبت سفارش تخم مرغ را در ساعتی که افراد خاصی می دانستند باز کردند تا آنها ثبت کنند و بعد بستند! سازمان بازرسی باید ورود کند که این آقازاده ها چه کسانی بودند که در آن چند ساعت ثبت سفارش کردند.

نایب رئیس فراکسیون کارگری با بیان اینکه حقوق باید با تورم و حتی بیشتر از تورم افزایش یابد،خاطرنشان کرد: نباید معیشت مردم را نادیده گرفت. 5 کالای اساسی داریم از جمله روغن، نان، قندو شکر، برنج و گوشت که دولت مکلف است این اجناس را با قیمت مناسب به دست مردم برساند و برای مستضعفان یارانه سبد کالا بدهند تا این افراد زنده بمانند. ما نباید هزینه های زندگی را بالا ببریم که مردم از بهداشت و غذایشان بکاهند و دچار افسردگی و بیماری شوند. در حال حاضر دولت باید بر فرض هزار تومان به مردم کمک کند اما اگر این اقدام انجام نشود باید 10 میلیارد برای درمانشان خرج کند.

قاضی پور افزود: لذا دولت باید جلوی افزایش بی رویه قیمت اجناس را بگیرد و حقوق را به اندازه ای بدهد که بانک مرکزی اعلام کرده است. بانک مرکزی 4 سال قبل اعلام کرده بود که یک خانواده 4 نفره باید 2میلیون پانصد هزار تومان حقوق دریافت کنند که باید این موضوع رعایت شود. دولت باید مشکل مسکن مردم را نیز حل کند مردم کاخ نمی خواهند و یک چارچوبی می خواهند که به راحتی در آن بخوابند.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق باید پلکانی شود، یادآور شد: من به عنوان نماینده مجلس 5 میلیون 800 تومان حقوق دریافت می کنم و وزیر حدود 10 میلیون تومان، آن فردی که 10 میلیون حقوق می گیرد 10 برابر کل حقوق کارگر می شود.

به گزارش اعتمادآنلاین؛این نماینده مجلس تاکید کرد: ما به عنوان فراکسیون کارگری با وزیر کار تعاون و امور اجتماعی و شورای دستمزد جلسات متعددی را برگزار کرده ایم تا به کارگر فشار کمتری وارد شود. حداقل حقوق کارگر باید  2 میلیون و 400 هزار تومان باشد.

منبع : خانه ملت
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ۰۹:۵۴:۰۴

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی در پی خبری شدن نظام پاداش:

می‌خواهند با کمترین قیمت بیشترین سود را از کارگزاران مخابرات روستایی ببرند/ اجبار به امضای قراردادهای غیرقانونی، یکی از اهداف بالادستی‌هاست

می‌خواهند با کمترین قیمت بیشترین سود را از کارگزاران مخابرات روستایی ببرند/ اجبار به امضای قراردادهای غیرقانونی، یکی از اهداف بالادستی‌هاست

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور، گره زدن نظام پاداش به اما و اگرها را تلاش برای منصرف نمودن کارگزاران از مطالبات برحق دانستند.

در پی انتشار خبری در سایت مخابرات منطقه تهران در ارتباط با نظام اپلای و دادن پاداش عملکرد به  کارگزاران مخابرات روستایی، کارگزاران مخابرات روستایی کشور در تماس با ایلنا، در این رابطه گفتند: سوال اصلی اینجاست که هدف اصلی شرکت مخابرات از این اقدام چیست ؟در جواب این سوال باید گفت که  گره زدن پیاده‌سازی نظام اپلای با اما و اگرها میتواند نیت واقعی سران شرکت را برملا نموده و آنچه را که واقعیت است، نمایان سازد.  

این کارگزارن با بیان این که می‌خواهند با کمترین قیمت بیشترین سود را از کارگزاران مخابرات روستایی ببرند؛ افزودند: به این حقیقت رسیده اند که  طوری وانمود و عمل کنند که کارگزاران را از برکات ماده ۸۳ محروم نمایند و باعت خنثی کردن و عقیم نمودن این ماده قانونی شوند؛ به طوری که هیچ کارگزاری در سطح ایران ادعایی برای ماده ۸۳ نداشته و آنرا به بوته فراموشی بسپارد .

آنها ادامه دادند: دیگر اینکه شرط بکارگیری را امضاء قرارداد ۹۵ و ۹۶ قرار داده اند، نیت آنها را بیشر آشکار می کند؛ بدین جهت که کارگزاران را تشویق به امضا قرارداد موقت غیر قانونی فعلی نمایند و از این طریق شکاف عظیمی در بدنه جامعه کارگزاران وارد کنند؛ به طوری که دیگر این شکاف عظیم قابل ترمیم نبوده و اتحاد واقعی کارگزاران به کلی محو و نابود شود و اگر واقعا هدف واقعی شرکت غیر از این می بود قطعا این آیتم مورد نظر قرار نمیگرفت و شرط و شروطی قرار نمی دادند و ضمن اینکه در حال حاضر سران شرکت کارگزاران را به دو دسته دارای قرارداد و فاقد قرارداد تقسیم نموده‌اند و از این طریق می‌خواهند که دامنه اختلاف نظرها را به اوج خود برسانند .

به گفته کارگزاران مخابرات روستایی، در نظر گرفتن و اختصاص ۱۵ روز حقوق به عنوان پاداش در صورت کسب رضایت‌مندی و داشتن عملکرد مطلوب، یکی از مشوقهای دیگریست که مخابرات برای تشویق کارگزار روستایی به امضاء قرارداد موقت غیر قانونی فعلی دست به دامان آن شده است و از این طریق می‌خواهد کارگزاران را در باتلاق بیندازند  و افکار عمومی از جمله نمایندگان مجلس ، رسانه ها و نهادهای درگیر در قضیه را جوری متقاعد نماید که پروسه کارگزاران با اتمام امضاء قراردادها توسط کارگزاران برای همیشه تمام شده است و دیگر کارگزاران مطالبه‌ایی نداشته و تمامی مطالبات خود را عینا دریافت کرده‌اند .

این کارگزاران ادامه دادند: مسئله دیگری که باید به آن پرداخت، این نکته است که معاونت محترم یکی از شروط را نداشتن تخلف انظباطی عنوان می‌کنند، هرچند که ما قطع به یقیین به این امر واقفیم که داشتن حسن شهرت و منضبط بودن یکی از شروط اساسی ست و باید به آن توجهی ویژه نمود؛ ولی قطعا هدف ایشان از گذاشتن این شرط این است که چون اخیرا ایشان به علت برگزاری تحصن مسالمت آمیز، تعداد زیادی از کارگزاران حاضردر تحصن را با اتهامهای کاملا واهی و بی اساس به کمیته هایی انظباطی کشاندند از این طریق می‌خواهند از آنها زهر چشم گرفته و آنها را از این پروسه حذف نمایند .

پیش از این، معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران از امکان استفاده از نظام اپلای و پاداش عملکرد برای کارگزاران روستایی شرکت مخابرات ایران به منظور ارج نهادن به عملکرد این کارکنان خبر داد.

آن دسته از کارگزارانی که قرارداد امضا کنند، پاداش می‌گیرند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، دیانی ضمن اعلام مطلب فوق تصریح کرد: با موافقت مدیریت عالی شرکت مخابرات ایران ، کارگزاران کوشا و تلاشگر از پاداش عملکردی سالیانه و همچنین امکان استفاده از سیستم اپلای برای دریافت سمت های کارشناسی برخوردار می شوند .

وی اضافه کرد : با بررسی های کارشناسی انجام شده در معاونت توسعه سرمایه انسانی شرکت ، آن دسته از کارگزارانی که نسبت به امضای قرارداد سال های ۱۳۹۵و ۱۳۹۶ اقدام نموده و طبق ارزیابی عملکرد سال ۹۵، نمره عملکرد داشته اند، حداکثر تا سقف ۱۵ روز حقوق از پاداش عملکردی بهره مند خواهند شد .

وی ادامه داد: این پاداش عملکرد بر اساس نمره ارزیابی و طبق جداول مربوطه از طریق مخابرات هر منطقه قابل پرداخت است .

معاون سرمایه انسانی مخابرات ایران در تشریح بیشتر امکان اپلای کارگزاران روستایی خاطر نشان کرد: در مناطقی که در ساختار سازمانی پست خالی کارشناسی رسته ارتباطات و مخابرات وجود دارد، با کارگزاران روستایی با مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته های مطلوب و مرتبط با رسته فوق الذکر که دارای عملکرد مطلوب و فاقد سوابق تخلف انضباطی بوده و قرارداد کاری سال های ۹۵ و ۹۶ را امضا نموده باشند ، قرارداد مستقیم مدت موقت منعقد خواهد شد .

وی افزود: بدیهی است پس از طی مراحل نظام اپلای در صورت داشتن شرایط احراز شغلی و پذیرش منطقه و همچنین ارائه در خواست کتبی مبنی بر فسخ قرارداد مستقیم کارگزاری روستایی و تسویه حساب کامل ، با کارگزاران واجد شرایط،  قرارداد مستقیم مدت موقت منعقد خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایلنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شماره ۳۰۴۹ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ دی


شركت مخابرات ایران برای موقت‌كردن قراردادهای كارگزاران روستایی برگ جدیدی رو كرد

شگرد جدید مخابرات


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/shargh13961011.2.JPG

شكوفه حبیب‌زاده: از زمانی‌ كه دعوای كارگزاران با شركت مخابرات ایران بالا گرفت و كار به دیوان عدالت اداری كشیده شد، مخابرات در تلاش است تا آنجا كه می‌تواند به بهانه‌های مختلف كارگزاران را وادار یا تشویق به امضای قراردادهایی كند كه دست‌كاری شده و در آن اشاره‌ای به دائم‌بودن وضعیت اشتغال كارگزاران نشده است. برهمین‌اساس، روز گذشته معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران از امکان استفاده از نظام اپلای و پاداش عملکرد برای کارگزاران روستایی شرکت مخابرات ایران برای ارج‌نهادن به عملکرد این کارکنان خبر داد. البته برای این كار شرط امضای قرارداد گذاشته شده است. دیانی در این زمینه گفته: «آن‌دسته از کارگزارانی که برای امضای قرارداد سال‌های ١٣٩٥و ١٣٩٦ اقدام كرده و طبق ارزیابی عملکرد سال ٩٥، نمره عملکرد داشته‌اند، حداکثر تا سقف ١٥روز حقوق از پاداش عملکردی بهره‌مند خواهند شد. این پاداش عملکرد بر اساس نمره ارزیابی و طبق جداول مربوطه از طریق مخابرات هر منطقه قابل پرداخت است».

‌شرط ارتقا، فسخ قرارداد مستقیم

او همچنین در بخش دیگری از سخنانش كه در سایت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران منتشر شده، وعده دیگری در زمینه ارتقای شغلی آنها هم داده: «در راستای حفظ سطح اشتغال و تحقق مشتری‌مداری، با توجه به بازنشستگی بخش عمده‌ای از کارکنان شرکت، کارگزاران روستایی از طریق ضوابط نظام اپلای امکان احراز این سمت‌ها را خواهند داشت... در مناطقی که در ساختار سازمانی پست خالی کارشناسی رسته ارتباطات و مخابرات وجود دارد، با کارگزاران روستایی با مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته‌های مطلوب و مرتبط با رسته فوق‌الذکر که دارای عملکرد مطلوب و فاقد سوابق تخلف انضباطی بوده و قرارداد کاری سال‌های ٩٥ و ٩٦ را امضا كرده باشند، قرارداد مستقیم «مدت موقت» منعقد خواهد شد».
جالب آنكه در بخش پایانی این خبر، معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران به ‌صورت كاملا عیان، وعده ارتقای شغلی در مقابل امضای قرارداد موقت را رو می‌كند: «بدیهی است پس از گذراندن مراحل نظام اپلای، در صورت داشتن شرایط احراز شغلی و پذیرش منطقه و همچنین ارائه درخواست کتبی مبنی بر فسخ قرارداد مستقیم کارگزاری روستایی و تسویه‌حساب کامل، با کارگزاران واجد شرایط قرارداد مستقیم مدت موقت منعقد خواهد شد». این ترفند كه تا این اندازه بی‌پرده مطرح شده، نشان از آن دارد پشت مسئولان مخابرات ایران گرم است و نگرانی‌ای از تغییر روند پرونده‌های خود در دیوان عدالت اداری نیز ندارند. پیش‌تر كارگزاران ناراضی از اجرانشدن ماده ٨٣ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در سال ٩٢ (با تأكید بر نوع قرارداد مخابرات و كاركنان این شركت) مبنی بر انعقاد قرارداد دائم بین شركت مخابرات ایران و كارگزاران با مراجعه به ادارات كار، بالای هزار حكم قانونی برای انعقاد قرارداد دائم دریافت كردند. شركت مخابرات ایران برای این احكام، درخواست تجدیدنظر داد؛ اما با وجود این به واسطه قانونی‌بودن خواسته كارگزاران، دیوان نیز به نفع آنها رأی داد. در ادامه این اختلاف‌نظر، شركت مخابرات ایران با پیگیری، دستور توقف موقت اجرای قراردادهای دائم را از دیوان عدالت اداری دریافت كرد و بناست این دعوی وارد هیئت عمومی دیوان‌عالی کشور یا هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شده تا نتیجه نهایی آن مشخص شود.

‌جوابیه كارگزاران مخابرات

در همین زمینه، جامعه کارگزاران مخابرات روستایی به اظهارات معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران واكنش نشان داده و در جوابیه‌ای درباره ارتقای شغلی وعده ‌داده‌شده، نوشته: «موافقت سران شركت مخابرات ایران با به‌كارگیری كارگزاران مخابرات روستایی در سیستم اداری ادارات مخابرات استان‌ها و شهرستان‌ها، اولا نشان از این واقعیت است كه كارگزاران به بركت وجود ماده ٨٣ قانون مجلس جزء لاینفك بدنه شركت مخابرات ایران هستند و تحت هیچ شرایطی هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را از بدنه مخابرات جدا كند. دوما كارگزاران واقعا توانایی به‌دست‌گرفتن هرگونه سمتی را در هر مرحله و نقطه‌ای دارند و همچنان‌كه قبلا هم در سمت كارگزار روستایی موفق عمل كرده‌اند، اكنون هم می‌توانند در هر پست و مقامی موفق بوده و برای شركت نقش‌آفرینی كند». آنها با طرح این موضوع كه «سؤال اصلی اینجاست كه هدف اصلی شركت مخابرات از این اقدام چیست؟»، نوشته‌اند: «گره‌زدن پیاده‌سازی نظام اپلای با اما‌و‌اگرها می‌تواند نیت واقعی سران شركت را برملا كرده و آنچه را كه واقعیت است، زیر سوال ببرد؛ چون سران شركت به این واقعیت رسیده‌اند که با توجه به نص قانون مجلس دیگر كارگزاران وارثان حقیقی شركت خواهند بود و باید به نحو احسن و با هزینه كم از آنها بهره‌برداری كرد و آنها را با كمترین میزان درآمدها در بدنه سیستم جای داد و به این حقیقت رسیده‌اند كه طوری وانمود و عمل كنند كه كارگزاران را از بركات ماده ٨٣ محروم كنند و باعث خنثی و عقیم‌كردن این ماده قانونی شوند؛ به‌طوری‌كه هیچ كارگزاری در سطح ایران ادعایی برای ماده ٨٣ نداشته و آن را به بوته فراموشی بسپارد».

‌تفرقه‌افكنی بین كارگزاران

كارگزاران در این جوابیه در واكنش به قراردادن ‌شرط امضای قرارداد ٩٥ و ٩٦ برای به‌كارگیری كارگزاران، این رفتار را نوعی تفرقه‌افكنی بین كارگزاران قلمداد كرده و می‌نویسند: «اینكه شرط به‌كارگیری را امضای قرارداد ٩٥ و ٩٦ قرار داده‌اند، نیت آنها را بیشتر آشكار می‌كند. به‌ این ‌جهت كه كارگزاران را تشویق به امضای قرارداد موقت غیرقانونی فعلی كنند و از این طریق شكاف عظیمی به بدنه جامعه كارگزاران وارد كنند؛ به‌طوری‌كه دیگر این شكاف عظیم ترمیم‌پذیر نبوده و اتحاد واقعی كارگزاران به كلی محو و نابود شود و اگر واقعا هدف واقعی شركت غیر از این می‌بود، قطعا این آیتم مورد نظر قرار نمی‌گرفت و شرط و شروطی برای نظام به‌كارگیری قرار نمی‌دادند و ضمن اینكه در حال حاضر سران شركت كارگزاران را به دو دسته دارای قرارداد و فاقد قرارداد تقسیم كرده‌اند و از این طریق می‌خواهند دامنه اختلاف‌نظرها را به اوج خود برسانند و حال دوستان ما در شركت مخابرات برای هر دو دسته درصدد ایجاد انگیزه‌های كذایی به جهت دستیابی به این سیاست هستند».

‌نمایش برای افكار عمومی

در ادامه این نامه، اختصاص ١٥روز حقوق به‌عنوان پاداش در صورت كسب رضایت‌مندی و داشتن عملكرد مطلوب نشانه‌ای از رشوه‌دادن به كارگزاران و نمایشی برای عملكرد بهینه این شركت برای نمایندگان مجلس و رسانه‌ها برشمرده و در این زمینه نوشته شده: «درنظرگرفتن و اختصاص ١٥ روز حقوق به‌عنوان پاداش در صورت كسب رضایت‌مندی و داشتن عملكرد مطلوب، یكی از مشوق‌های دیگریست كه مخابرات برای تشویق كارگزار ساده‌دل روستایی به امضای قرارداد موقت غیرقانونی فعلی دست‌به‌دامان آن شده است و از این طریق می‌خواهند كارگزاران را در باتلاق مورد نظر خود گیر اندازند و افكار عمومی از جمله نمایندگان مجلس، رسانه‌ها و نهادهای درگیر در قضیه را طوری متقاعد كنند كه پروسه كارگزاران با اتمام امضای قراردادها توسط كارگزاران برای همیشه تمام شده است و دیگر كارگزاران مطالبه‌ای نداشته و تمامی مطالبات خود را عینا دریافت كرده‌اند. حقیقتا این مشوق مادی اهانتی بزرگ به روح بلند و لطیف كارگزاران مخابرات روستایی ‌است و این چیزی شبیه به همان رشوه‌دادن است نه تشویق».

زهرچشم از كارگزاران معترض

هدف شركت مخابرات نیز این‌گونه تعبیر می‌شود: «...هدف مخابرات دوركردن كارگزاران از روح ماده ٨٣ و جداكردن آنها از بدنه مخابرات است و می‌خواهند آنها را دچار سرنوشت به مراتب مبهم‌تر از شرایط فعلی كنند و این مورد در درخواست مخابرات مبنی بر فسخ قرارداد مستقیم کارگزاری روستایی و تسویه حساب کامل، با کارگزاران واجد شرایط قرارداد مستقیم مدت موقت كاملا مشهود است». مورد دیگری كه در این نامه اعتراضی از نظر دور نگه داشته نشده، آن است كه: «معاونت محترم یكی از شروط را نداشتن تخلف انضباطی عنوان می‌كنند هرچند ما قطع به یقین به این امر واقفیم كه داشتن حسن شهرت و منضبط‌بودن یكی از شروط اساسی است و باید به آن توجهی ویژه كرد، اما قطعا هدف ایشان از گذاشتن این شرط این است كه چون اخیرا ایشان به علت برگزاری تحصن مسالمت‌آمیز تعداد زیادی از كارگزاران حاضر در تحصن را با اتهام‌های كاملا واهی و بی‌اساس به كمیته‌هایی انضباطی كشاندند از این طریق می‌خواهند از آنها زهر چشم گرفته و آنها را از این پروسه حذف كنند». در بخش پایانی این نامه آمده: «اگر شركت مخابرات در فكر چاره‌جویی، سازماندهی واقعی و تعالی كارگزاران بود قطعا شمشیر را از رو نمی‌بست و داشته‌های كارگزاران ساده‌دل روستایی را مورد حمله قرار نمی‌داد و در دیوان عدالت اداری با سرنوشت هزاران كارگزار بازی نمی‌كرد».

منبع : روزنامه شرق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :بسمه تعالی


جوابیه جامعه کارگزاران مخابرات روستایی به اظهارات معاونت محترم نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران جناب آقای مهندس دیانی در پی خبر ایشان در خصوص اپلای ( بکارگیری ) و پاداش عملکرد برای کارگزاران مخابرات روستایی


در پی انتشار خبری در سایت مخابرات منطقه تهران در خصوص نظام اپلای و دادن پاداش عملکردها به  کارگزاران مخابرات روستایی ، جامعه کارگزاران جوابیه ایی را در این خصوص به شرح زیر منتشر مینماید :

کارگزاران مخابرات روستایی در اوایل سکانداری جناب آقای مهندس دیانی در سمت معاونت نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران این انتصاب را به فال نیک گرفتند و هم در جلسات اولیه ایی که با ایشان داشتند و هم در رسانه ها این مطلب را مد نظر قرار داده و از این انتصاب ابراز خرسندی و رضایت بسیار نمودند ولی دیری نپایید که این خرسندی و خوشبینی ها جای خود را به حس نا امیدی و بدبینی ها داد و تمامی اذهان ، با رویکردها و عملکردهای یکسونگرانه ایشان دچار تحولات اساسی گردید به طوری که دیوار اعتماد کارگزاران مخابرات روستایی نسبت به شرکت مخابرات ایران فرو ریخت .

از زمان انتصاب ایشان به این سمت حساس و کلیدی در خصوص تمامی پرسنل و کارکنان شرکت مخابرات فراز و فرودها و چالشهایی مشاهده گردید که تا حد اطلاع هیچ کدامیک از آنها باب میل و خواسته نیروی های انسانی از قبیل کارکنان رسمی ، کارگزاران مخابرات روستایی ، بازنشستگان و نیروهای شرکتی و غیره نبوده و هر بار به طریقی و با ابطال ، صدور و یا تغییرات بخشنامه ها و آیین نامه ها از طرف معاونت محترم ، دسته ها و افراد مذکور مورد اجحاف و کم لطفی های بی حد و حصری قرار گرفته اند و زمینه ایجاد نارضایتی ها فراهم آورده شد.

و حال چیزی که در اینجا به آن پرداخته و مورد نظر و اشاره این بیانیه می باشد حول و محور وضعیت ، رویكرد و نگرش طیف وسیع و پراکنده جامعه کارگزاران مخابرات روستایی نسبت به موضوع مورد اشاره است .

موافقت سران شركت مخابرات ایران با بكارگیری كارگزاران مخابرات روستایی در سیستم اداری ادارات مخابرات استانها و شهرستانها اولا : نشان از این واقعیت است كه كارگزاران به بركت وجود ماده 83 قانون مجلس جز لاینفك بدنه شركت مخابرات ایران هستند و تحت هیچ شرایطی و هیچ قدرتی نمیتواند آنها را از بدنه مخابرات جدا نماید . دوما : كارگزاران واقعا توانایی به دست گرفتن هرگونه سمتی را در هر مرحله و نقطه ایی دارند و همچنانكه قبلا هم در سمت كارگزار روستایی موفق عمل كرده اند اكنون هم میتوانند در هر پست و مقامی موفق بوده و برای شركت نقش آفرینی نمایند .

و اما سوال اصلی اینجاست كه آیا هدف اصلی شركت مخابرات از این اقدام چیست ؟

در جواب این سوال باید گفت كه  گره زدن پیاده سازی نظام اپلای با اما و اگرها میتواند نیت واقعی سران شركت را یرملا نموده و آنچه را كه واقعیت است زیر سوال ببرد
چون سران شركت به این واقعیت رسیده اند با توجه به نص قانون مجلس دیگر كارگزاران وارثان حقیقی شركت خواهند بود و باید به نحو احسن و با هزینه كم از آنها بهره برداری كرد و آنها را با كمترین میزان درآمد ها در بدنه سیستم جای و مورد استثمار قرارداد و به این حقیقت رسیده اند كه  طوری وانمود و عمل كنند كه كارگزاران را از بركات ماده 83 محروم نمایند و باعت خنثی كردن و عقیم نمودن این ماده قانونی شوند به طوری كه هیچ كارگزاری در سطح ایران ادعایی برای ماده 83 نداشته و آنرا به بوته فراموشی بسپارد .

و دیگر اینكه كه شرط بكارگیری را امضاء قرارداد 95 و 96 قرار داده اند نیت آنها را بیشر آشكار میكند بدین جهت كه كارگزاران را تشویق به امضا قرارداد موقت غیر قانونی فعلی نمایند و از این طریق شكاف عظیمی در بدنه جامعه كارگزاران وارد كنند به طوری كه دیگر این شكاف عظیم قابل ترمیم نبوده و اتحاد واقعی كارگزاران به كلی محو و نابود شود و اگر واقعا هدف واقعی شركت غیر از این می بود قطعا این آیتم مورد نظر قرار نمیگرفت و شرط و شروطی برای نظام بكارگیری قرار نمی دادند و ضمن اینكه در حال حاضر سران شركت كارگزاران را به دو دسته دارای قرارداد و فاقد قرارداد تقسیم نموده اند و از این طریق میخواهند كه دامنه اختلاف نظرها را به اوج خود برسانند .

وحال دوستان ما در شركت مخابرات برای هر دوسته در صدد ایجاد انگیزه های كذایی به جهت دستیابی به این سیاست میباشند .

در نظر گرفتن و اختصاص 15 روز حقوق به عنوان پاداش در صورت كسب رضایت مندی و داشتن عملكرد مطلوب یكی از مشوقهای دیگریست كه مخابرات برای تشویق كارگزار ساده دل روستایی به امضاء قرارداد موقت غیر قانونی فعلی دست به دامان آن شده است و از این طریق میخواهد كارگزاران را در باتلاق مورد نظر خود گیر نماید و افكار عمومی از جمله نمایندگان مجلس ، رسانه ها و نهادهای درگیر در قضیه را جوری متقاعد نماید كه پروسه كارگزاران با اتمام امضاء قراردادها توسط كارگزاران برای همیشه تمام شده است و دیگر كارگزاران مطالبه ایی نداشته و تمامی مطالبات خود را عینا دریافت كرده اند . حقیقتا این مشوق مادی اهانتی بزرگ به روح بلند و لطیف كارگزاران مخابرات روستایی ست و این چیزی شبیه به همان رشوه دادن میباشد نه تشویق .

مادامی كه هدف شركت مخابرات تعالی پرسنلی خود بود قطعا تا به امروز اینهمه نارضایتی دامن مخابرات را نمیگرفت پس هدف شركت مخابرات ایران تنها و تنها تعالی سازمانی ست كه هر چند تا به امروز كارگزاران در این پروسه نقش آفریده اند و برای پیشرفت و تعالی سازمان تا آنجایی كه توانسته اند تلاش نموده اند ولی این را باید مد نظر قرار داد كه تعالی سازمانی با تعالی نیروی انسانی گره خورده است و تعالی نیروی انسانی لازمه تعالی سازمانی ست .

معاونت محترم نیروی انسانی تا به امرور نتوانسته اند آنطور كه باید و شاید و آنطور كه نصوص قوانین مجلس و وزارت كار حكم میكنند كارگزاران را سازمان دهی نمایند ، پس با چه ساز و كاری میتوانند در مقطعی دیگر اینكار را انجام دهند ؟ آیا چه تضمینی برای این تغییرات و به سرانجام رساندن این امر وجود دارد ؟ زمانی كه ایشان و سران شركت مخابرات توانسته باشند كارگزاران را طبق تمامی موازین حقوقی و قانونی ساماندهی نمایند این ایده را قطعا به فال نیك میگرفتیم  ولی آنچه كه در گذشته اتفاق افتاده است و تا به حال نیز این روند ادامه دارد گویای این واقعیت است كه هدف مخابرات دور كردن كارگزاران از روح ماده 83 و جدا كردن آنها از بدنه مخابرات میباشد و میخواهند آنها را دچار سرنوشت به مراتب مبهم تر از شرایط فعلی نمایند و این مورد در درخواست مخابرات مبنی بر فسخ قرارداد مستقیم کارگزاری روستایی و تسویه حساب کامل ، با کارگزاران واجد شرایط قرارداد مستقیم مدت موقت كاملا مشهود است .

مسئله ایی دیگر كه باید به آن پرداخت این نكته است كه معاونت محترم یكی از شروط را نداشتن تخلف انظباطی عنوان میكنند هرچند كه ما قطع به یقیین به این امر واقفیم كه داشتن حسن شهرت و منضبط بودن یكی از شروط اساسی ست و باید به آن توجهی ویژه نمود ولی قطعا هدف ایشان از گذاشتن این شرط این است كه چون اخیرا ایشان به علت برگزاری تحصن مسالمت آمیز تعداد زیادی از كارگزاران حاضردر تحصن را با اتهامهای كاملا واهی و بی اساس به كمیته هایی انظباطی كشاندند از این طریق میخواهند از آنها زهر چشم گرفته و آنها را از این پروسه حذف نمایند .

اگر شركت مخابرات در فكر چاره جویی ، سازماندهی واقعی و تعالی كارگزاران بود قطعا شمشیر را از رو نمی بست و داشته های كارگزاران ساده دل روستایی را مورد حمله قرار نمی داده و در دیوان عدالت اداری با سرنوشت هزاران كارگزار بازی نمیكرد.

در نهایت ما جامعه كارگزاران مخابرات روستایی اعلام میداریم كه اگر شركت مخابرات ایران در صدد سازمان دهی كارگزاران مخابرات روستایی ست و میخواهد آنها را وارد سیستم ادارات استانی و شهری نماید دیگر نیازی به این همه اما و اگرها و شرط و شروط نمیباشد ، ما كسانی بوده و هستیم كه در هر شرایطی با شركت مخابرات همكاری و تعامل نموده اییم و ثابت كرده اییم كه میتوانیم در هر شرایطی برای پیشرفت و تعالی شركت مخابرات ایران كاركرده و اقدام نمایم و هرگز خود را از بدنه شركت مجزا ندانسته و نخواهیم دانست پس به جای این همه تسلسلات لازم است كه سران شركت ، كارگزاران را طبق ماده 83 و بخشنامه های وزارت كار ساماندهی و قرارداد دائم  نموده و حال هرجا كه لازم دانستند و تشخیص دادند آنها در نظام اپلای مورد نظرشان سازمان دهی نمایند چون حقیقتا دیگیر نیازی به اینهمه تغییرات و اما و اگرها نیست و نخواهد بود.


جامعه كارگزاران مخابرات روستایی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

١٣:١٢ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦   

امکان استفاده از نظام اپلای و پاداش عملکرد برای کارگزاران روستایی

http://tct.ir/uploads/thumbnails/thum-8a4403dc7a51ea375790-dayani.jpg

معاون سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران از امکان استفاده از نظام اپلای و پاداش عملکرد برای کارگزاران روستایی شرکت مخابرات ایران به منظور ارج نهادن به عملکرد این کارکنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، دیانی ضمن اعلام مطلب فوق تصریح کرد : با موافقت مدیریت عالی شرکت مخابرات ایران ، کارگزاران کوشا و تلاشگر از پاداش عملکردی سالیانه و همچنین امکان استفاده از سیستم اپلای برای دریافت سمت های کارشناسی برخوردار می شوند .

وی اضافه کرد : با بررسی های کارشناسی انجام شده در معاونت توسعه سرمایه انسانی شرکت ، آن دسته از کارگزارانی که نسبت به امضای قرارداد سال های 1395و 1396 اقدام نموده و طبق ارزیابی عملکرد سال 95، نمره عملکرد داشته اند حداکثر تا سقف 15 روز حقوق از پاداش عملکردی بهره مند خواهند شد .
وی ادامه داد: این پاداش عملکرد بر اساس نمره ارزیابی و طبق جداول مربوطه از طریق مخابرات هر منطقه قابل پرداخت است .

دیانی با اعلام اینکه شرکت مخابرات ایران همواره به تعالی سازمانی و پرسنلی کارکنان توجه ویژه ای دارد افزود: به منظور حفظ سطح اشتغال و تحقق مشتری مداری با توجه به بازنشستگی بخش عمده ای از کارکنان شرکت ، کارگزاران روستایی از طریق ضوابط نظام اپلای امکان احراز این سمت ها را خواهند داشت.

معاون سرمایه انسانی مخابرات ایران در تشریح بیشتر امکان اپلای کارگزاران روستایی خاطر نشان کرد: در مناطقی که در ساختار سازمانی پست خالی کارشناسی رسته ارتباطات و مخابرات وجود دارد، با کارگزاران روستایی با مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته های مطلوب و مرتبط با رسته فوق الذکر که دارای عملکرد مطلوب و فاقد سوابق تخلف انضباطی بوده و قرارداد کاری سال های 95 و 96 را امضا نموده باشند ، قرارداد مستقیم مدت موقت منعقد خواهد شد .

وی افزود: بدیهی است پس از طی مراحل نظام اپلای در صورت داشتن شرایط احراز شغلی و پذیرش منطقه و همچنین ارائه در خواست کتبی مبنی بر فسخ قرارداد مستقیم کارگزاری روستایی و تسویه حساب کامل ، با کارگزاران واجد شرایط قرارداد مستقیم مدت موقت منعقد خواهد شد.

منبع : مخابرات منطقه تهران
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 ۱۳۹۶/۱۰/۰۷ ۱۲:۱۲:۲۴

آذری جهرمی خبر داد؛
استفاده از ظرفیت قوه مقننه برای حل موضوع واگذاری غیر دقیق مخابرات

استفاده از ظرفیت قوه مقننه برای حل موضوع واگذاری غیر دقیق مخابرات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با حداکثر توان خود پیگیر موضوع واگذاری غیر دقیق مخابرات خواهم بود.

به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موضوع مخابرات گفت: از ابتدای آغاز به کار، سوالات و مراجعات زیادی در خصوص مجموعه مخابرات ایران داشته‌ام.

وی افزود: موضوع ودیعه‌های اخذ شده از تلفن های همراه به ارزش حدود سه هزار و پانصد میلیارد تومان، موضوع واگذاری داکت‌ها و سیم مسی، موضوع انحصار مخابرات در پورتهای به اصطلاح فیبرنوری، موضوع نابرابری در معیشت نیروهای شرکتی در مخابرات، موضوع مشکلات کارگزاران روستایی، موضوع عدم پوشش مناسب جاده‌ای، موضوع عدم توسعه شبکه ثابت در شهرهای مهم کشور و تشکیل صفهای انتظار برای دریافت خط ثابت و بسیاری دیگر؛ واگذاری غیر دقیق مخابرات در سالهای گذشته این امکان را که اکنون دولت تمامی این مشکلات را حل نماید، از بین برده و نیاز به حل برخی از مسایل با بهره گیری از ظرفیت قوه مقننه و نیز برخی از موضوعات در تعامل دولت با سهامداران عمده یعنی بنیاد تعاون سپاه و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است.


وزیر ارتباطات تاکید کرد: در حداکثر توان خود پیگیر حل این مشکلات خواهم بود.


منبع : خبرگزاری ایلنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ ۱۴:۳۳:۰۲

تشکر جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور از ایلنا

27

نمایندگان جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور با حضور در ایلنا از تلاش‌های سرویس کارگری این خبرگزاری قدردانی کردند.

ظهر امروز (چهارم دی ماه) نمایندگان جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور به نمایندگی از هفت هزار کارگزار روستاییِ سراسر کشور به تحریریه ایلنا آمدند و از تلاش‌های سرویس کارگری این خبرگزاری در بازتاب مشکلات و دغدغه‌های صنفی خود قدردانی کردند.

در لوح تقدیری که به همین منظور به خبرگزاری اهدا شد، آمده‌است:

بدینوسیله از زحمات شایسته، ارزنده و بی‌دریغ شما در راستای پشتیبانی و همکاری‌های گسترده و بدون چشمداشت با جامعه کارگزاران مخابرات روستایی در جهت پیشبرد امورات مربوطه و نیز رسانه‌ای کردن مسائل و موضوعات مرتبط با این قشر زحمت‌کش روستایی از طرف جامعه کارگزاران نهایت تقدیر و تشکر را به عمل می‌آوریم.

این لوح تقدیر به امضای انجمن‌های صنفی کارگزاران مخابرات روستایی در استان‌های مختلف از جمله آذربایجان غربی، خوزستان، کردستان و زنجان رسیده‌است.

منبع : خبرگزاری ایلنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


 Online