كارگزاران مخابرات روستایی پیرانشهر
این وبلاگ صرفا جهت انعكاس مسایل و مشكلات كارگزاران مخابرات روستایی و همچنین اطلاع رسانی های مرتبط ایجاد شده است .
درباره وبلاگ


این وبلاگ صرفا جهت انعكاس مسایل و مشكلات كارگزاران مخابرات روستایی و همچنین اطلاع رسانی های مرتبط ایجاد شده است .
وبلاگ ما به هیچ گروه ، نهاد و یا سازمانی مرتبط و وابسته نبوده و كاملا مستقل عمل مینماید .

مدیر وبلاگ : جمال ملا :
مطالب اخیر
نویسندگان

بسمه تعالی


ارسال و ابلاغ گزارش و طرح طبقه بندی مشاغل كارگزاران مخابرات روستایی به اداره كل كار استان آذربایجانغربی توسط وزارت كار

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/vezazrat960324.jpg

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/gozaresh1.jpg

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/gozaresh2.jpg

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/gozaresh3.jpg

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/gozaresh4.jpg

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/gozaresh5.jpg


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/jamalmolla.jpg

جامعه كارگزاران مخابرات روستایی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بسم رب الشهداء

بیانیه جامعه کارگزاران مخابرات روستایی در پی حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام  ( ره )

دشمنان کور دل انسانیت حیات را غیر از خود برای دیگران نمی خواهند و وجود و روحیه انسانی بودن را برنمیتابند ، پندار آنها این است که هر انسانی در سراسر جهان باید تفکرات کور و بسته آنها را قبول داشته و مانیفیست زندگی خود نماید . برای انتشار این نوع تفکر از هر اقدام و وسیله ایی برای پیشبرد آن استفاده می‌کنند و هر فکری را که در مقابل آنها قرار گیرد به چالش کشیده و بر آن خواهند بود که آن را محو و نابود کنند . تفکر آنها مدیریت جهان با نحوه نگرش و رویکرد انحصار طلبانه است .

اقدام تروریستی تهران بیشتر از آنکه پیروزی ملموس داشته باشد رویکردی کاملا تبلیغاتی و رسانه ایی بود و انتخاب نهاد قانونگذاری ( مجلس شورای اسلامی ) که نماد دموکراسی ایران و حرم مطهر امام ( ره ) که نماد اصل نظام جمهوری اسلامی ایران است  میتوانست لنز دوربینهای رسانه ایی جهان را به خود جلب نموده و فضایی پر از جار و جنجال تبلیغاتی را رقم بزنند . و حال انتخاب کشور امن و قدرتمند ایران به این خاطر بود که چنین وانمود کنند تفکر ما در جای جای جهان حتی کشور قدرتمندی مانند ایران تبلور یافته و در حال گسترش است .

و نیز هدف آنها این است که امن ترین کشور منطقه خاورمیانه را که توانسته است با سیاست و درایت خود معادلات و مناقشات منطقه را به نفع خود تغییر داده و بیشترین بهره برداریها را از چنین معادلات داشته باشد مورد تهدید قرار دهند و اعلام نمایند که قدرت ما ماورای هر قدرتی در جهان است و قویترین دیوارهای امنیتی نیز نمیتواند ما را از تلاش و دستیابی برای مدیریت جهان باز دارد .
و متاسفانه چنین می‌شود که برای دستیابی به چنین اهدافی افراد عادی و بیگناه را مورد حمله وحشیانه قرار داده و باعث شهادت آنها می‌شوند .

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی شهادت تعدادی از هموطنان عزیز را به خانواده های این عزیزان و مردم شریف ایران تسلیت عرض مینماید و برای زخمی شدگان این حادثه دلخراش شفای عاجل را از خداوند منان طلب دارد .
بی شک چنین اقداماتی غیر انسانی نمی تواند نهاد دموکراسی ایران را از اهداف واقعی خود دور نماید و نیز هرگز باعث نخواهد شد که اراده ملت شریف ایران دچار سستی و تزلزل شود و قطعا چنین اقدامی ناجوانمردانه جوابی به حضور گسترده مردم در آزمون دموکراسی اخیر بود .

با عرض تسلیت

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی

17 خرداد 1396
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
[1396/03/16]

قاضی‌پور در تشریح سوال از واعظی مطرح کرد:
افزایش حقوق مدیران شرکت مخابرات علیرغم تعدیل نیرو و اخراج کارکنان 

http://www.parliran.ir/UploadedData/previmages//MP_Pics/nemayandeh10d190.jpg

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از افزایش حقوق مدیران شرکت مخابرات علیرغم تعدیل نیرو و اخراج کارکنان این شرکت انتقاد کرد.

نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (سه شنبه، 16 خرداد) مجلس شورای اسلامی درتشریح سوال خود از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص وضعیت معیشتی کارکنان شرکت مخابرات گفت: بعد از خصوصی سازی شرکت مخابرات اقداماتی همچون اخراج، تعدیل کارکنان، قراردادهای یکطرفه و عدم پرداخت مطالبات کارگران مطرح شده است متاسفانه علی رغم تاکید مقام معظم رهبری بر امنیت شغلی کارگران و کارکنان مجموعه کارکنان شرکت مخابرات به دلیل مشکلات پیش آمده حتی چندین مرتبه در مقابل مجلس تجمع کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات شرکت مخابرات به سازمان تنظیم و مقررات و مجموعه های زیرساخت ها، پیمانی ها ورسمی و بازنشستگان این مجموعه نیز تسری یافته افزود: طبق قانون حق و حقوق  کارکنان شرکت مخابرات باید پرداخته شود و از بستن قراردادهای بدون بیمه پرهیز شود.

وی با اشاره به نامه وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متاسفانه به دنبال این نامه از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که طبقه بندی مشاغل اجرا نشود با وجود اینکه کارگران در هوای گرم خوزستان و سیستان و بلوچستان تنها حقوق 500 هزارتومانی دریافت می کنند اما متاسفانه وزیرمربوطه نه تنها اعتراض نکرده بلکه از خوردن حقوق کارکنان شرکت مخابرات حمایت کرده است.

قاضی پور یادآور شد: در جریان بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه نیز وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات نامه ای به رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم زد که طی آن درخواست کرد شرکت مخابرات به دولت باز نگردد اما با این حال بعد از 7 سال خصوصی سازی این شرکت قانون سخت و زیان آور بودن مشاغل در رابطه با این مجموعه اجرا نمی شود کما اینکه به طبقه بندی مشاغل نیز توجهی نشده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش حقوق مدیران با زیاندهی شرکت های زیرمجموعه ناهمخوانی دارد، خدمات کافی نیز به دلیل نیروی انسانی کم ارائه نمی شود اما همچنان پیگیر تعدیل نیرو و اخراج کارکنان شرکت مخابرات هستند.

وی با بیان اینکه سالانه میلیاردها تومان از شرکت مخابرات برای توسعه روستایی اعتبارات دریافت می شود گفت: با این وجود تنها 7 میلیارد تومان در استان کردستان هزینه شده و در سایر استان ها برای توسعه روستایی هزینه نشده است.

قاضی پور یادآور شد: از 5 عضو هیات مدیره مخابرات 3عضو دولتی هستند بنابراین باید از حقوق کارکنان این مجموعه دفاع کنند و ما از سال 92 تا کنون هیچ نتیجه ای در راستای پرداخت معوقات حقوقی کارکنان و اجرای ضوابط مربوط به حقوق های فوق العاده و مزایا حصول نشده است تا جایی که قانون خدمات رسانی به کارمندان نیز در این وزارتخانه در هاله ای از ابهام است و برخی از بازنشستگان نیز به صندوق تامین اجتماعی روی آوردند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با یادآوری نامه 113 نماینده مجلس به وزیر ارتباطات گفت: علی رغم درخواست نمایندگان هیچ مشکلی تا کنون حل نشده هر چند که شرکت مخابرات یک سرمایه ملی است.

قاضی پور ادامه داد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید نسبت به اجرای قوانین اهتمام جدی داشته لذا تشکیل کارگروه نیاز نیست متاسفانه تعداد بسیاری از روستاهای استان کردستان علی رغم هزینه کرد توسعه ارتباطات از داشتن تلفن ثابت محرومند.

وی با تاکید بر اینکه سه عضو هیأت مدیره شرکت مخابرات که از افراد دولتی هستند باید نسبت به معیشت کارکنان رسیدگی و مشکلات این مجموعه را برطرف کنند افزود: علت ناعدالتی در این شرکت باید بررسی شود در واقع مهمترین عوامل دفاعی کشور ارتباطات و زیرساخت های ارتباطی است که با واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی بسیاری از اطلاعات کارکنان و تجهیزات را در اختیار بخش خصوصی قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس با  انتقاد از اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تلفن های دو ریالی عمومی را از خیابان ها جمع کرد گفت: این وزیر چگونه می تواند به وضعیت معیشتی کارکنان خود توجه داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، یکسان سازی دستمزدها، ایجاد امنیت شغلی در شرکت مخابرات ضروری است بنابراین باید دنبال شود.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

| تاریخ خبر: 16/03/1396 | ساعت: 13:18|


 واعظی در صحن علنی مجلس :
شرکت مخابرات خصوصی شده و مشکلات کارکنان آن به وزارت کار مربوط می شودتهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که شرکت مخابرات ایران مدت ها پیش خصوصی شده است و مسایل پرسنلی آن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ربطی ندارد گفت:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مسایل پرسنلی این شرکت نظارت کامل دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا؛ محمود واعظی امروز - سه شنبه - با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به پاسخ گویی در رابطه با پرسش های چند نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پرداخت.
عضو هیات دولت درباره مسایلی که درخصوص کارکنان شرکت مخابرات ایران مطرح شده است و آن را به وزارت ارتباطات ربط می دهند، گفت: شرکت مخابرات ایران خصوصی سازی شده است و مسایل پرسنلی آن به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ربط دارد و این وزارت خانه نظارت کاملی براین شرکت دارد.
واعظی افزود: مشکل این است که هنوز عده ای خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران را باور نکرده اند.
وی یادآوری کرد که شرکت مخابرات ایران در 18 /8/1388 براساس اصل 44 قانون اساسی واگذار شده است ودر عمل به عنوان یک شرکتی براساس قانون تجارت اداره می شود.
وزیر ارتباطات با بیان این که 50 درصد سهام داران شرکت مخابرات ایران از بخش خصوصی هستند ادامه داد: شرکت مخابرات ایران هیات مدیره ای دارد که یکی از پنج عضو آن دولت است وتنها 20 درصد از سهام آن متعلق به دولت است .
واعظی به انتظاری که همکاران شرکت مخابرات دارد و آن این است که علاقمندند هرآنچه از مزایا که دربخش دولت هست همه آن برای بخش خصو صی و یا شرکت مخابرات هم باشد اشاره کردو گفت:همکاران مذکور با این دیدگاه چند وقت یکبار مزاحم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مناطق مختلف کشورشده و تلاش می کنند نشان دهند شرکت مخابرات دولتی است.
وزیرارتباطات ادامه داد: مشکلات کارکنان شرکت مخابرات می شود مربوط به قانون کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
واعظی با تاکید بر این که مسایل پرسنلی این شرکت براساس قانون کار باید حل شود ، گفت: براین اساس طبیعی است که اگر پرسشی در زمینه کارکنان شرکت مخابرات وجود دارد باید از علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی پرسیده شود که من از ایشان پرسیدم و گفتند به طور منظم نظارت داریم برهمه اموری که در این شرکت وجود دارد.
عضو هیات دولت ادامه داد:مسائل فنی مخابرات ، سیاست گذاری های مختلف و تعرفه ها و مسایلی از این قبیل در حوزه وظایف وزارت ارتباطات است و مسوولیت آنها را بر عهده می گیریم و نظارت عالیه بر آنها داریم.
واعظی افزود: آنچه که مربوط به یک صندلی دولت در هیات مدیره است تلاش کردیم تا به نوعی سیاست هایی که سیاست دولت است اجرا شود و اما آنچه که مربوط به مسایل پرسنلی اعم از حقوق، مزایا، بازنشستگی، طبقه بندی مشاغل اینها مسایلی است که ما داریم دنبال می کنیم اما مسوولیت آنها با وزارت ارتباطات نیست که من امیدورام بتوان با رایزنی انجام شود.

وی به بحثی که درباره شرکت های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد اشاره کرد و افزود: ما هیچ مشکلی با کارکنان دولت که در شرکت های زیر مجموعه این وزارتخانه مشغول به کارند ،نداریم و تا به حال هیچ کدام از کارکنان دولت نیز مقابل مجلس تحصن و اعتراض نکرده اند.
واعظی با بیان اینکه به دلیل چابک سازی و کوچک سازی دولت برخی فعالیت ها را برون سپاری کرده ایم ، در روند برون سپاری شرکت هایی در مناقصه های مربوط شرکت می کنند و برنده می شوند.
وی سپیس افزود: کارکنان این شرکت ها بعد از آن که یک یا دوسال با وزارت ارتباطات کار می کنند علاقمند می شوند که به استخدام دولت در آیند درحالی که ماچنین اجازه ای نداریم .
وزیرارتباطات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست هنگام رسیدگی به شکایت چنین کارکنانی به پرسنل بخش خصوصی بودن آنها توجه کنند زیرا براساس قانون لازم نیست که ما هرکسی که پیمانکار می شود را به استخدام دولت درآوریم و لذا در وزارت ارتباطات و شرکت های زیرمجموعه به هیچ کدام از کارمندن بدهی نداریم و آنها نیز معترض نیستند و همه حقوق شان براساس آنچه دولت معین کرده انجام می شود.
وی به برخی مشکلاتی که در شرکت مخابرات وجود داشته است اشاره کرد و افزود: تلاش شده این مشکلات برطرف شود.
وی با تاکید بر اینکه قوانین و مقررات قانون کار بر شرکت مخابرات حاکم است ، افزود: براساس تبصره یک ماده 21 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکتی که بیش از 50درصد آن خصوصی باشد ،باید از قانون کار تبعیت کند.
واعظی گفت:بحث طبقه بندی مشاغل با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام است و الان از سه طریق کار گروه تعیین شده و دارند بررسی می کنند گرچه خود شرکت طبقه بندی مشاغل دارد و اکنون بروزرسانی می شود.
وزیرارتباطات در باره افزایش سالانه حقوق کارکنان هم گفت: هر آنچه مصوبه شورای عالی کاراست درشرکت مخابرات انجام می شود.
به گفته وی، احتساب مدرک تحصیلی هم طبیعی است که کارمندان با یک مدرکی شاغل می شوند و بعد به تحصیل می پردازند و به محض دریافت مدرک انتظار دارند با مدرک جدید کار کنند ما نیاز داریم در این زمینه به دو مولفه توجه شود اول نیازی است که شرکت مخابرات برای آن فرد پیش بینی کند و دوم پست خالی داشته باشد ما نمی توانیم هرکسی که با مدرک دیپلم استخدام شد به صرف این که مدرک بالاتر گرفت همه مشاغل دیپلم را خالی کرده و شغلی که وجود ندارد ،بدهیم .
واعظی در باره بکارگیری خانواده شهدا و ایثارگران هم گفت:حدود 10 هزار نفر از کارکنان شرکت مخابرات متعلق به خانواده های شهدآ، ایثارگران و آزادگان هستند و مورد احترام هستند و براساس آنچه قانون کار است با آنان برخورد می شود و یک قانونی هم در مجلس شورای اسلامی است که مربوط به کارکنان دولت است ما نمی توانیم آنچه مربوط به کارکنان دولت است آن را به شرکت مخابرات ربط دهیم و حتی در این چندسال گذشته شرکت مخابرات حدود 800 نفر از فرزندان این عزیران را استخدام کرده است و برای این موضوع توجه ویژه دارند.
وزیرارتباطات ادامه داد:پرداخت فوق العاده رفاهی برابر قانون تجارت و اساسنامه این امر در حیطه هیات مدیره است که با توجه به توان مالی جدولی تهیه شده که درحال انجام هست بیمه درحال انجام است و رسیدگی به وضع بازنشستگان وضع خوبی دارند و قابل مقایسه با جاهای دیگر نیست.
وی ادامه داد: وضعیت شرکت مخابرات اکنون نسبت به گذشته بهتر شده و بسیاری از شرکت های طرف قرارداد این شرکت اکنون مطالبات خود را دارند دریافت می کنند و وضع بهتر خواهد شد.
وزیرارتباطات در باره تلاش دولت در روستاها نیز گفت:همه روستاهای بالا 10خانوار دارای تلفن هستند و روستاهای بالا 20 و 30 خانوار هم منازل دارای تلفن شده اند .
وی در خصوص پرداخت هفت میلیارد تومان به مخابرات کردستان نیز گفت: این موضوع در قالب قراردادی با شرکت مخابرات این استان انجام شده است.
واعظی به نامه ای که نماینده مجلس عنوان کرد اشاره و اظهار داشت: نامه در باره این موضوع نبوده است که طبقه بندی مشاغل رعایت نشود بلکه در این خصوص بوده که به گونه ای عمل شود که شرکت مخابرات دچار مشکل نشود.
وی در باره برنامه ششم هم توضیح داد:مقرر شد اپراتورهای و شرکت مخابرات ایران با همکاری یکدیگر بتوانند از داکت و کابل و سیم مسی های موجود شرکت مخابرات برای ارایه خدمت استفاده کنند و دیگر نیازی به کنده کاری های جدید نباشدو این نامه ای بوده که ارسال شده است.

منبع : ایرنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
| تاریخ خبر: 16/03/1396 | ساعت: 12:58|


مجلس پاسخ های واعظی به قاضی پور را قانع کننده دانست
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوال نماینده ارومیه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را وارد ندانستند و پاسخ های محمود واعظی به نادر قاضی پور را قانع کننده دانستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با 110 رای موافق، 77 رای مخالف، 9 رای ممتنع از 230 نماینده حاضر سوال نادر قاضی پور را وارد ندانستند.
سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با قرائت گزارش سوال نادر قاضی پور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سوال نادر قاضی پور این است که چرا به وضعیت معیشتی، رفاهی و شغلی کارکنان شرکت مخابرات ایران که در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصصی واگذار کردید، توجهی ندارید؟
پس از سخنان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن، نادر قاضی پور به تشریح سوال خود پرداخت.

 وزیر ارتباطات از حقوق تضعیف شده کارکنان مخابرات دفاع نمی ‌کند
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان این که امروز وقتی می‌خواهیم از خصوصی‌سازی حرف بزنیم باید از اخراج کارکنان و قراردادهای یک طرفه ننگین حرف بزنیم، گفت:‌ خصوصی‌ سازی بلای جان کارکنان خود شده است و با این وجود رهبر معظم انقلاب بارها بر امنیت شغلی کارکنان در کشور تأکید داشته‌ اند.
وی خطاب به واعظی اظهار کرد: آقای وزیر شما از بسیاری از تخلفات در بستر شرکت‌های زیر ساختی ارتباطات باخبر هستید اما اقدامی نمی‌کنید،: با این وجود بنده باید بگویم که مشکلات در این زمینه حتی به بازنشستگان شرکت‌های ارتباطات تسری پیدا کرده است البته این در حالی است که امنیت شغلی کارکنان زیر مجموعه ارتباطات به مخاطره افتاده است لذا بنده از وزیر می‌پرسم که‌ آیا فرزند وی هم در این شرکت‌ ها کار می ‌کرد، اعتراضی به آنها نداشت؟
نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان این که شما برمبنای چه قانونی به وزیر تعاون نامه می‌نویسید که طبقه‌بندی مشاغل را اجرا کند؟، خاطرنشان کرد: با این وجود بنده به این نکته اشاره می کنم که برخی کارکنان وزارت ارتباطات در حال حاضر تنها حدود 500 هزار تومان در مناطق محروم حقوق دریافت می‌کنند که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.
قاضی پور ادامه داد: وزیر ارتباطات از حقوق تضعیف شده کارکنان مخابرات دفاع نمی ‌کند، نمایندگان مجلس در حال حاضر حدود 7 سال از تاریخ اجرای خصوصی‌ سازی در کشور می ‌گذرد اما همچنان نیروهای شرکت‌های زیر ساخت وزارت ارتباطات به پیمانکاران واگذار می‌شود، لذا باید به این نکته توجه داشت کارکنان شرکتی این وزارتخانه خرج و زندگی دارند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که آقای وزیر باید بگویم که افزایش حقوق مدیران ارشد با برخی از موارد جور در نمی‌آید که باید متوجه این موضوع باشید، تصریح کرد:‌ برخی از مسئولین شرکت‌های مخابرات با روشی غیرمعقول به فکر اخراج کارکنان خود هستند.
وی تصریح کرد: این وزارتخانه سالیانه چند 100 هزار میلیارد برای توسعه روستایی منابع دریافت می‌کند، اما معلوم نیست این منابع کجا خرج می‌شوند لذا بنده معتقدم این سیاست سیاست یک بام و دو هوا است و طبق اطلاعات حاصله از سال 92 تاکنون هیچ نتیجه مثبتی برای وصول حقوق معوقه در شرکت‌های زیر ساخت وزارت اطلاعات صورت نپذیرفته است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات اخیر گرمای سیستان و بلوچستان تأکید کرد: باید بگویم بسیاری از کارکنان وزارت ارتباطات در این هوای گرم و 56 درجه‌ای اهواز هنوز اضافه کاری نداشته و از حقوق خود محروم هستند، اما آقای وزیر بنده به شما توصیه می‌کنم یک روز به جلوی درب شرکت مخابرات بروید و درد دل کارکنان زیر مجموعه خود را گوش دهید زیرا آن‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

منبع : ایرنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
کد خبر: 495716 ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۱۵:۵۳ A

یک فعال صنفی کارگزاران مخابرات روستایی مطرح کرد؛
کارگزاران زحمتکش مخابرات روستایی در انتظار احقاق حق/ براساس قانون کار قراردادها بایستی دائمی باشد


کارگزاران زحمتکش مخابرات روستایی در انتظار احقاق حق/ براساس قانون کار قراردادها بایستی دائمی باشد

یک فعال صنفی کارگزاران مخابرات روستایی معتقد است: عملکرد مخابرات مخالف بخشنامه‌های وزارت کار و مندرجات صریح قانون کار است.

جمال ملّا ( رئیس انجمن صنفی کارگری کارگزاران مخابرات روستایی استان آذربایجان غربی ) در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با مشکلات کارگران این صنف و تبدیل وضعیت اخیر گفت: دغدغه اصلی کارگزاران مخابرات روستایی بر یک محور اساسی استوار است ، آن هم  انعقاد قرارداد دائم با مخابرات است؛  با استناد به ماده ۸۳ قانون الحاق و همچنین نظریه مشورتی مجلس به شماره ۴۸۵۱۷ در تاریخ ۶ مهر ماه ۹۵ مبنی بر اینکه " این قرارداد باید به صورت مستمر بسته شود و هرگونه تغییر در قراردا فوق تابع شرایط و ظوابط قانون کار خواهد بود "و همچنین بخشنامه شماره ۱۴۱۷۲۸ به تاریخ ۱ آبان ماه ۹۵ با مفاد الزام شرکت مخابرات ایران به عقد قرارداد دائم با کارگزاران مخابرات روستایی، این خواسته قانونی است ولی تا کنون برآورده نشده است.

وی افزود: همین خلف وعده‌ها و قانون‌شکنی‌ها  باعث شد که کارگزاران تجمعی اعتراضی را در ۲ اردیبهشت ۹۶ مقابل مجلس شورای اسلامی و شرکت مخابرات ایران برگزار نمایند و بار دیگر قانون گریزی های مخابرات و عدم اقدامی عملی و موثر در راستای ارسال بخشنامه وزارت کار و اجرای قانون را گوشزد نمایند که ماوقع آن برگزاری جلسات فشرده و چندین ساعته با سران شرکت مخابرات بود. چند روز بعد فعالین کارگزاران برای پیگیری موضوع ، جلساتی را با سران شرکت مخابرات برگزار نمودند و باز هم طی نامه ایی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۶ از شرکت مخابرات ایران و شخص معاون توسعه سرمایه انسانی خواسته شد که مخابرات برای قرارداد دائم با کارگزاران اقدام نماید .

ملّا  افزود: در این اثنا، کارگزاران تغییر مدیریت منابع انسانی را به فال نیک گرفتند؛ ولی نتیجه آن چیزی نشد که انتظار آنرا داشتند. چون قرارداد به جای اینکه با توجه به این همه مستندات دائمی شود همچنان موقت و تاریخ دار از آب در آمد و نوع قرارداد که میبایست " دائمی " شود جای خود را به " مستقیم کار " داد. در این میان شرکت مخابرات با فرافکنی چنین القا می‌نماید که کارگزاران قرارداد مستقیم شده اند درحالی که جامعه کارگزاران از سال ۹۳ قرارداد مستقیم بوده اند و این نوع القائات خواسته های ما را که قرارداد دائمی با استناد به قانون است ، کمرنگ و بی اثر نخواهد کرد .

این فعال صنفی ادامه داد: همچنانکه میدانیم طبق تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار ، کارهایی که جنبه مستمر دارند قراداد آن باید دائمی باشد و چون این امر برای ماهیت کاری کارگزاران صادق است، غیر از قرارداد دائم برای این قشر، قابل قبول نیست و نخواهد بود .

وی تصریح کرد: اینبار مخابرات به جای اینکه به اجرای کامل قانون و بخشنامه های وزارت کار تن در دهد در صدد ابطال بخشنامه وزارت کار در دیوان عدالت اداری بر آمده است و می‌خواهد از این طریق مانع اجرای قرارداد دائم شود که این نوعی از مقابله و رویارویی سرسختانه با کارگزاران زحمت کش روستایی است  و متاسفانه این اقدام نسنجیده باعث ایجاد نگرانی و به طبع آن باعث نارضایتی عمیقی شده و می‌شود که به زودی وجهه خود را نمایان خواهد کرد و قطعا اتفاقات پیش آمده رضایت بخش و قابل قبول نخواهد بود.

 این فعال صنفی با بیان این که  دغدغه دوم که کارگزاران با آن روبرو هستند موضوع عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از طرف مخابرات است؛ افزود: شرکت مخابرات تا به امروز از اجرای واقعی طرح طبقه بندی خودداری نموده است و با وجود پیگیری‌های بسیار کارکنان،  این موضوع همچنان به سرانجام نرسیده و معوق مانده است .

وی ادامه داد: ناگزیر بوده‌ایم  تا به امروز دهها تجمع اعتراضی در خصوص پیگیری مطالباتمان  برگزار کنیم و امیدواریم دیگر شاهد تکرار آن نباشیم؛ ولی مادامی که کارفرما از اجرای نصوص قانون سر باز بزند، قطعا برگزاری تجمعات اعتراضی گریز ناپذیر خواهد بود .

ملّا در پایان اظهار داشت: ما جامعه کارگزاران مخابرات روستایی خود را جزئی جدایی ناپذیر از بدنه شرکت عظیم و قدرتمند مخابرات می‌دانیم و با افتخار تمام در جهت اعتلا و پیشبرد اهداف و سیاستهای رو به آینده آن تلاش خواهیم نمود و دست در دستان همدیگر برنامه های شرکت را به سمت و سوی موفقیت هدایت خواهیم کرد و هر آنچه را که در توان داریم انجام خواهیم داد و این تلاش و حرکت، حسن نیت شرکت مخابرات را می‌طلبد .

منبع : خبرگزاری ایلنا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
کد خبر: 494988 ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۴:۴۰:۰۳ A

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی خطاب به معاونت نیروی انسانی شرکت مخابرات:
کارگزاران مخابرات روستایی دائمی نشدند/ قراردادها فقط «فُرمیک» تغییر کرد

 کارگزاران مخابرات روستایی دائمی نشدند/ قراردادها فقط «فُرمیک» تغییر کرد

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور در نامه ای خطاب به معاونت نیروی انسانی شرکت مخابرات از دائمی نشدن قراردادها انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از تبدیل وضعیت کارگزاران مخابرات روستایی کشور، نمایندگان این قشر از کارکنان مخابرات، در نامه ای خطاب به معاونت نیروی انسانی مخابرات از عدم تامین مطالبات و دائمی نشدن قراردادها انتقاد کردند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

جناب آقای مهندس دیانی

معاونت محترم نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران

با سلام و درود

بزرگترین سرمایه انسانها اعتماد است که می‌تواند نشانه ایی بارز از درک متقابل طرفین میباشد ، در این برهه خاص که شرکت مخابرات ایران و کارگزاران مخابرات روستایی بر سر موضوع قراردادها در تعارض و تقابل یکدیگر قرار گرفته اند ، اعتماد کردن به یکدیگر می‌تواند و می‌توانست تا اندازه ایی خیلی زیاد این تعارضات را از بین برده و جای خود را به تعاملات سازنده و تفاهمات فراگیر بدهد .

در این گیر و دار پر تنش موجود کارگزاران مخابرات روستایی از جمله نمایندگان صادقانه به شرکت مخابرات و مخصوصا شخص شما در جهت اصلاح واقعی قرارداد اعتماد کردند ولی متاسفانه در کمال ناباوری ، اعتماد آنها مورد سوءاستفاده قرار گرفت و آنچه را که مورد نظر بود در بطن قرارداد که دائمی شدن آن بود تامین و گنجانده نشد و به وقوع نپیوست .

آقای مهندس دیانی عزیز

طبق قراری که در جلسه 19 اردیبهشت داشتیم قرار ما بر این شد که قرارداد مورد نظر حتما باید سه جانبه تهیه و تنظیم گردد ولی متاسفانه از نمایندگان کارگزاران دعوت که نشد هیچ بلکه از اعتمادشان نیز سوءاستفاده ابزاری گردید و دیگر اینکه وزارت کار نیز برای تنظیم قرارداد در جریان امر قرار نگرفت و حال که بدون تایید وزارت کار قرارداد به استانها برای امضا ارسال گردیده است کاملا با روح بند 4 صورتجلسه و توافقنامه 20 اردیبهشت در تضاد و تناقض آشکار است  و حال شاهدیم که عملا و علنا توافقنامه نقض شده است و این در شان شرکت مخابرات ایران نبود که خود توافق خود را نقض کند و به به آن بی توجه باشد .

برادر عزیزم

ما شما را پرکارترین و عملگرا ترین مدیر تا به امروز شرکت مخابرات شناخته و میشناسیم ، هرچند که انصافا برای اصلاح قرارداد در زمان مشخص شده اقدام و وفای به عهد نمودید ولی شما به جای اینکه قضیه را برای همیشه فیصله بدهید و نوع قرارداد را دائمی و تاریخ آنرا بردارید وضعیت را بغرنج و پیچیده تر نموده و عملا هیچ کمکی به اصلاح وضع موجود نکرده ایید و به جای اینکه آبی بر این آتش بریزید با تغییر شکل و فرم قرارداد و به طبع آن بدون گرفتن تائیدیه وزارت کار و ارسال آن به استانها و نیز طرح دعوی علیه کارگزاران به جهت ابطال بخشنامه وزارت کار در شعبه 37 دیوان عدالت اداری این آتش را شعله ورتر نموده ایید و حقیقتا امروزه این اقدامات شما باعث تحریک تمامی کارگزاران در سراسر ایران زمین گردیده است .

آقای مهندس  همه ما میدانیم که نقطه مقابل کلمه موقت ، دائم است که مورد نظر کارگزاران بوده است نه کلمه مستقیم . ضمن اینکه قرارداد ما از سال 93 مستقیم بوده است و چیزی که ما میخواستیم و میخواهیم قرارداد دائمی بود و هست .

ما به سبب اعتمادی که به شما و دیگر دوستانتان کردیم بارها و بارها از طرف دوستان و همکارانمان سرزنش و مورد اتهام قرار گرفتیم و حال با این اقدامات شما ، ما نمایندگان کارگزاران دچار شوک  شده اییم  و این است که میگوییم از اعتماد ما سوءاستفاده شده است ، با این اوصاف که قرارداد یکجانبه تنظیم شده ، مورد تایید وزارت کار قرار نگرفته و به استانها طی نامه شماره 100/96/24842 به تاریخ 1396/03/06ارسال شده است تمامی کارگزاران از این اقدام ناراحت بوده و شوکه شده اند و اعلام نموده اند که از امضا آن امتناع خواهند ورزید و حقیقتا این اقدامات را توهین به جامعه بزرگ و شرافتمند کارگزاران مخابرات روستایی تلقی می‌نمایند .

و حال به سبب این اقدامات شما قطعا باری دیگر کشمکشها و تنش ها عود پیدا خواهد کرد و زمینه و بستر تجمعات اعتراضی بیشتر و بیشتر فراهم خواهد گردید و شاهد اعتراضات گسترده خواهیم بود و چه بسا که خدای ناکرده اتفاقاتی ناگوار روی دهد که قابل جبران نباشد .

جناب آقای مهندس

برای تامین نظر سهامداران دارا و ثروتمند نباید کارگزاران مظلوم قربانی شوند همچنانکه حال با این وضعیت وخیم قربانی شده اند و اگر چنین شود که چنین نیز شده است مسببان این وضعیت فردای قیامت باید در پیشگاه خداوند متعال جوابگوی این عملکرد خود باشند چون این نشانه ایی بارز از ناعدالتی ، ضعیف کشی و پایمال کردن حقوق انسانی ست .

اگر خدای ناکرده به سبب وجود پول و قدرت حقی از ضعفا به خاطر ثروتمندان ضایع شود شاهکار نیست بلکه اصل نا عدالتی ، بی انصافی و ماهیت استثماری ست و حال اینکه شرکت مخابرات میخواهد این عمل ناجوانمردانه را انجام دهد قطعا اقدامی دور از انسانیت و اسلامیت است و فردا که خدای ناکرده شرکت مخابرات درطرح دعوی برنده و در بوق و کرنا شود که ما کارگزاران را شکست دادیم و به آن افتخار میکنیم  و سهامداران متموّل هم هورا کشیده ، دست زده ، به به و چه چه کرده ، آفرین و بارک الله و تبریک و تهنیت بگویند این نه جای افتخار و مباهات دارد نه جای خوشحالی چون اینجا با اعمال نفوذ و رانت حقی از مظلوم ضایع شده است و فقط و فقط بار جوابگویی در فردای قیامت سنگین تر خواهد شد .

در هر حال ما کارگزاران تا جایی که در توان داریم در برابر این نابرابریها مبارزه خواهیم کرد و هرگز دست از مبارزات حق طلبانه بر نخواهیم داشت و اعلام میداریم هر اتفاقی را که در این اثنا بیافتد مستقیما سران شرکت مخابرات مسئول آن خواهند بود .

جناب آقای دیانی عزیز سرور گرامی

باری دیگر از شما مقام مسئول و محترم درخواست داریم که برای جلوگیری از تمامی اتفاقات ناگوار و نیز خاتمه دادن به موضوع یکبار برای همیشه موضوع را با ارسال قرارداد دائم و برداشتن تاریخ آن فیصله دهید تا آبی پاک و روشن بر این آتش ویرانگر ریخته شود و تمامی این اتفاقات ختم به خیر گردد . ( إنشاءالله )

منبع : خبرگزاری ایلنا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس دیانی
معاونت محترم نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران


با سلام و درود

بزرگترین سرمایه انسانها اعتماد است که میتواند نشانه ایی بارز از درک متقابل طرفین میباشد ، در این برهه خاص که شرکت مخابرات ایران و کارگزاران مخابرات روستایی بر سر موضوع قراردادها در تعارض و تقابل یکدیگر قرار گرفته اند ، اعتماد کردن به یکدیگر میتواند و میتوانست تا اندازه ایی خیلی زیاد این تعارضات را از بین برده و جای خود را به تعاملات سازنده و تفاهمات فراگیر بدهد .
در این گیر و دار پر تنش زای موجود کارگزاران مخابرات روستایی از جمله نمایندگان صادقانه به شرکت مخابرات و مخصوصا شخص شما در جهت اصلاح واقعی قرارداد اعتماد کردند ولی متاسفانه در کمال ناباوری ، اعتماد آنها مورد سوءاستفاده قرار گرفت و آنچه را که مورد نظر بود در بطن قرارداد که دائمی شدن آن بود تامین و گنجانده نشد و به وقوع نپیوست .

آقای مهندس دیانی عزیز

طبق قراری که در جلسه 19 اردیبهشت داشتیم قرار ما بر این شد که قرارداد مورد نظر حتما باید سه جانبه تهیه و تنظیم گردد ولی متاسفانه از نمایندگان کارگزاران دعوت که نشد هیچ بلکه از اعتمادشان نیز سوءاستفاده ابزاری گردید و دیگر اینکه وزارت کار نیز برای تنظیم قرارداد در جریان امر قرار نگرفت و حال که بدون تایید وزارت کار قرارداد به استانها برای امضا ارسال گردیده است کاملا با روح بند 4 صورتجلسه و توافقنامه 20 اردیبهشت در تضاد و تناقض آشکار است  و حال شاهدیم كه عملا و علنا توافقنامه نقض شده است و این در شان شركت مخابرات ایران نبود كه خود توافق خود را نقض كند و به به آن بی توجه باشد .

برادر عزیزم

ما شما را پرکارترین و عملگرا ترین مدیر تا به امروز شرکت مخابرات شناخته و میشناسیم ، هرچند که انصافا برای اصلاح قرارداد در زمان مشخص شده اقدام و وفای به عهد نمودید ولی شما به جای اینکه قضیه را برای همیشه فیصله بدهید و نوع قرارداد را دائمی و تاریخ آنرا بردارید وضعیت را بغرنج و پیچیده تر نموده و عملا هیچ کمکی به اصلاح وضع موجود نکرده ایید و به جای اینکه آبی بر این آتش بریزید با تغییر شکل و فورم قرارداد و به طبع آن بدون گرفتن تائیدیه وزارت کار و ارسال آن به استانها و نیز طرح دعوی علیه کارگزاران به جهت ابطال بخشنامه وزارت کار در شعبه 37 دیوان عدالت اداری این آتش را شعله ورتر نموده ایید و حقیقتا امروزه این اقدامات شما باعث تحریک تمامی کارگزاران در سراسر ایران زمین گردیده است .

آقای مهندس

ما به سبب اعتمادی که به شما و دیگر دوستانتان کردیم بارها و بارها از طرف دوستان و همکارانمان سرزنش و مورد اتهام قرار گرفتیم و حال با این اقدامات شما ، ما نمایندگان کارگزاران دچار شوك  شده اییم  و این است که میگوییم از اعتماد ما سوءاستفاده شده است ، با این اوصاف که قرارداد یکجانبه تنظیم شده ، مورد تایید وزارت کار قرار نگرفته و به استانها طی نامه شماره 100/96/24842 به تاریخ 1396/03/06ارسال شده است تمامی کارگزاران از این اقدام ناراحت بوده و شوکه شده اند و اعلام نموده اند که از امضا آن امتناع خواهند ورزید و حقیقتا این اقدامات را توهین به جامعه بزرگ و شرافتمند كارگزاران مخابرات روستایی تلقی می‌نمایند .
و حال به سبب این اقدامات شما قطعا باری دیگر کشمکشها و تنش ها عود پیدا خواهد کرد و زمینه و بستر تجمعات اعتراضی بیشتر و بیشتر فراهم خواهد گردید و شاهد اعتراضات گسترده خواهیم بود و چه بسا كه خدای ناكرده اتفاقاتی ناگوار روی دهد كه قابل جبران نباشد .

جناب آقای مهندس

برای تامین نظر سهامداران دارا و ثروتمند نباید کارگزاران مظلوم قربانی شوند همچنانکه حال با این وضعیت وخیم قربانی شده اند و اگر چنین شود که چنین نیز شده است مسببان این وضعیت فردای قیامت باید در پیشگاه خداوند متعال جوابگوی این عملکرد خود باشند چون این نشانه ایی بارز از ناعدالتی ، ضعیف کشی و پایمال کردن حقوق انسانی ست .
اگر خدای ناکرده به سبب وجود پول و قدرت حقی از ضعفا به خاطر ثروتمندان ضایع شود شاهکار نیست بلکه اصل نا عدالتی ، بی انصافی و ماهیت استثماری ست و حال اینکه شرکت مخابرات میخواهد این عمل ناجوانمردانه را انجام دهد قطعا اقدامی دور از انسانیت و اسلامیت است و فردا كه خدای ناكرده شركت مخابرات درطرح دعوی برنده و در بوق و كرنا شود كه ما كارگزاران را شكست دادیم و به آن افتخار میكنیم  و سهامداران متموّل هم هورا كشیده ، دست زده ، به به و چه چه كرده ، آفرین و بارك الله و تبریك و تهنیت بگویند این نه جای افتخار و مباهات دارد نه جای خوشحالی چون اینجا با اعمال نفوذ و رانت حقی از مظلوم ضایع شده است و فقط و فقط بار جوابگویی در فردای قیامت سنگین تر خواهد شد . ( پناه بر خدا )

در هر حال ما کارگزاران تا جایی که در توان داریم در برابر این نابرابریها مبارزه خواهیم كرد و هرگز دست از مبارزات حق طلبانه بر نخواهیم داشت و اعلام میداریم هر اتفاقی را که در این اثنا بیافتد مستقیما سران شرکت مخابرات مسئول آن خواهند بود .

جناب آقای دیانی عزیز سرور گرامی

باری دیگر از شما مقام مسئول و محترم درخواست داریم که برای جلوگیری از تمامی اتفاقات ناگوار و نیز خاتمه دادن به موضوع یکبار برای همیشه موضوع را با ارسال قرارداد دائم و برداشتن تاریخ آن فیصله دهید تا آبی پاک و روشن بر این آتش ویرانگر ریخته شود و تمامی این اتفاقات ختم به خیر گردد . ( إنشاءالله )


والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

با تشکر و سپاس

جامعه كارگزاران مخابرات روستایی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بسمه تعالی

با توجه به پیگیرهایی مكرر فعالین و نیز اتمام مهلت یك ماهه شركت مخابرات ایران برای تنظیم و اجرای قرارداد دائم برای كارگزاران مخابرات روستایی سران شركت مخابرات طبق قولهایی را كه به ما داده اند در حال جمع بندی نهایی هستند و در این خصوص خبرها و پیامهای خوبی از تهران مخابره میشود امیدواریم كه با حس نیت طرفین این مشكل چندین ساله برطرف شده و تمامی موانع پیش رو برداشته شوند .

جامعه كارگزاران مخابرات روستایی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


 Online